Головна Новини Суспільство події Скільки чиновників набрехали в деклараціях - НАЗК
commentss НОВИНИ Всі новини

Скільки чиновників набрехали в деклараціях - НАЗК

До реєстру корупціонерів внесли майже сто чиновників

30 листопада 2020, 12:40
Поділіться публікацією:

Українські чиновники не поспішають розкривати для народу свої доходи та матеріальні цінності. Так, в Єдиному державному реєстрі осіб, які вчинили корупційні злочини — так званому "Реєстрі корупціонерів", з'явилися записи про 97 держслужбовців, яких звинуватили в рамках ст. 366 ч.1 ККУ (умисне неподання або подання завідомо неправдивих відомостей у декларації, протягом всього часу існування реєстру). Відповідними розслідуваннями займалися співробітники Національного агентства з попередження корупції (НАЗК).

Скільки чиновників набрехали в деклараціях - НАЗК

Згідно з інформацією відомства, до реєстру внесли:

42 депутати місцевих рад;

15 посадових осіб органів Державної кримінально-виконавчої служби України (ДКВСУ);

11 посадових осіб державних і комунальних підприємств;

8 державних службовців (в тому числі працівники Державної фіскальної служби, Пенсійного фонду України, Держгеокадастру, районних державних адміністрацій, державні виконавці);

6 посадових осіб органів Національної поліції України;

6 посадових осіб органів Державної служби надзвичайних ситуацій;

3 суддів;

3 посадових осіб місцевого самоврядування;

2 лісників;

1 народний депутат України.

Суди розглянули справи корупціонерів і нечисті на руку чиновники отримали такі покарання:

За результатами розгляду справ суди призначали наступні покарання:

64 випадки — громадські роботи на строк 150-240 годин з позбавленням права обіймати посади, пов'язані з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування строком на 1-2 роки. Найчастіше покарання застосовувалося до депутатів місцевих рад;

17 випадків — позбавлення волі на термін від року до року і шести місяців з позбавленням права обіймати посади, пов'язані з виконанням функцій держави та місцевого самоврядування строком на 1-2 роки.

16 випадків — штраф від 2500 до 3000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (тобто від 42500 до 51 тис. гривень) з позбавленням права обіймати посади, пов'язані з виконанням функцій держави та місцевого самоврядування строком на 1-2 роки. Найчастіше такі покарання отримували державні службовці та судді.

Як повідомляв портал "Коментарі", боротьба з корупцією в Україні встигла перетворитися чи не в національну ідею, заради якої глава держави йде на більш ніж сумнівні, з позиції законності і Конституції України, кроки.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини