Скільки українців вирішили перейти на новий церковний календар: опитування
Найбільше за новим стилем святкують греко-католики, найменше – віруючі Московського патріархату
Половина християн позитивно ставиться до переходу Православної церкви України та Української греко-католицької церкви на Новоюліанський календар. Як передає портал "Коментарі", про це свідчать дані дослідження Центру Разумкова.
Серед респондентів, які належать до християн, 50,2% мають позитивне відношення до рішення ПЦУ та УГКЦ про перехід на Новоюліанський календар. При цьому негативно ставляться 15% опитаних, байдуже 14,4%, важко відповісти 11,2%, а не розуміють, що це означає – 9,1% опитаних.
Дані відрізняються по регіонах: на заході країни позитивно до нового календаря належать 75,3% опитаних, у центрі – 45,2%, на півдні – 39,6%, а на сході – 27,9%. Найбільш негативно до переходу ставляться респонденти зі сходу – 23,6%, найменше – із заходу із 6,1%.
При цьому на сході найбільше респондентів, яким байдуже, не розуміють, що це означає і важко відповісти – 48,5% опитаних.
Найбільш позитивно до рішення належать віруючі УГКЦ – 81,7%, ПЦУ – 62,2%. Серед "просто православних", які не належать до жодної з церков, позитивно ставляться 23,9% опитаних, серед "просто християн" (не відносять себе до жодної християнської конфесії) – 21,4%, а серед віруючих Української православної церкви Московського патріархату позитивно ставляться 205% віруючих.
Негативне ставлення до нового календаря має зворотну пропорцію: в УПЦ МП негативно ставиться 60,7% віруючих, а в УГКЦ лише 4,9%.
Як показали результати пороси, серед респондентів, які належать до християн, 35% відзначають свята за Новоюліанським календарем, а 27,9% – за старим стилем. Водночас 26,9% опитаних святкують по-різному, залежно від обставин, ще 7,2% важко відповісти, а 3% не відзначають християнські свята.
Читайте на порталі "Коментарі" - ПЦУ з 1 вересня перейшла на новий календар: що змінилося.