Скандал із Червоним Хрестом через вивезення маріупольців до країни-агресора: що розповіла Ірина Верещук
Віце-прем'єр Верещук прокоментувала скандал з міжнародною організацією Червоного хреста
Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук прокоментувала скандал, який виник з міжнародною організацією Червоний Хрест. Про це написала нардеп Галина Третякова в Фейсбуці.
На ресурсах Червоного Хреста з'явилася інформація про те, що їх представники брали участь у вивезенні українців з Маріуполя до росії. Пізніше вона була видалена, пояснила віце-прем'єр Ірина Верещук. Мова йде про 40 тисяч громадян, яких примусово евакуювали до рф. Хоча Україна не погоджувала гуманітарних коридорів до країни-агресора. За словами міністерки, українська влада обурена діяльністю Червоного Хреста.
Відповідно до норм Женевської конвенції, гуманітарний коридор - це той маршрут, який узгодили обидві сторони й дійшли згоди в тому, що припиняють вогонь, а Червоний Хрест це засвідчив. Однак під час примусового вивезення людей до росії не було погоджено цей маршрут з українською владою.
Як заявила міністр, "фактично Червоний Хрест працює на боці ворога". А під час евакуації українців, організація не видає навіть наклейки на гуманітарні автомобілі, рух яких та забезпечення повністю забезпечує українська сторона.
Однак скандал має розголос і на президента Міжнародного Червоного Хреста Пітера Маурера посипалася критика від світової спільноти. На думку Ірини Верещук, така співпраця з агресором повністю дискредитувала цю організацію, а Червоний Хрест став Чорним на міжнародному гуманітарному праві.
А от Український Червоний Хрест навпаки допомагає рятувати громадян. Однак на чолі колон може рухатися лише Міжнародний Червоний Хрест. Як відомо зі слів міністерки, саме керівництво міжнародної організації категорично забороняло Українському Червоному Хресту очолювати гуманітарні колони та допомагати з евакуацією українців із зони бойових дій під загрозою звільнення.
Звісно, після скандалу президент Червоного Хреста має піти з посади, але це не вирішить всіх проблем, тому що потрібна інституційна перебудова організації, переконана Ірина Верещук.
Як повідомляв портал, стало відомо, яка ситуація із забезпеченням переселенців на Прикарпатті та Тернопільщині.