Що стоїть за переговорами Лукашенка та Сі Цзіньпіна: чому саме зараз відбулася зустріч
Китай продовжує посилювати свій вплив
Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко відвідав Китай для переговорів з главою КНР Сі Цзіньпіном. Незважаючи на те, що в Білорусі, всупереч побажанням КНР, розмістили російське ядерне озброєння, чим Лукашенко нещодавно вихвалявся в черговий раз, йому влаштували теплий прийом у Китаї. Сі нібито навіть захопився тим, як Білорусі "вдалося подолати вплив різних негативних факторів, зберегти соціальну гармонію та стабільність, здійснити економічне відновлення та зростання", а також говорив про готовність "разом із білоруськими партнерами зміцнювати стратегічну взаємодію в ім'я створення спільноти єдиної долі людства". Що означає таке китайсько-білоруське зближення? До чого воно може призвести? Портал "Коментарі" із цими питаннями звернувся до експертів.
Не варто очікувати якихось суттєвих результатів подібних візитів
Політолог, кандидат політичних наук Денис Гороховський розмірковує так:
Для Китаю, своєю чергою, пояснює експерт, подібні контакти необхідні, щоб мати прямий вплив на державу, яке територіально розташована у Європі (тим самим прибравши посередника – Росію – з цієї схеми).
Лукашенка викликали "на килим" та відчитали
Директор аналітичного центру "Політика" Микола Давидюк вважає, що насправді Лукашенко приїжджав скоріше на "порку". Тому що зірвав усі контракти з виробництва, які на нього навісили Путін та Сі.
На його думку, приїзд Лукашенка до КНР – це критичний сигнал невиконання офіційним Мінськом взятих на себе зобов'язань.
Читайте також на порталі "Коментарі" - що може зламати перебіг війни в Україні: про що говорять прогнози.