Що означає саміт миру без Байдена та Сі: як бути Україні
Перед Україною стоїть завдання залучити на саміт якомога більше держав
Чим ближче до довгоочікуваного саміту миру в Швейцарії, тим більше виникає питань. Вже стає очевидним, що не лише Сі Цзіньпін проігнорує саміт, а й загалом Китай може бути не представлений на заході. До того ж, незважаючи на публічні заклики президента Зеленського, схоже Байден, все ж таки, відмовився від ідеї відвідати саміт. Представлятиме США віце-президент Камала Харріс. Чи може знизитися статусність та значимість цього заходу через відсутність лідерів КНР та США на ньому? Чи ймовірно, що й інші лідери можуть відмовитися їхати на саміт? Чим це загрожує? Видання "Коментарі" з цими питаннями звернулося до експертів.
Професіоналізм підходів виявився не найсильнішою нашою стороною
Директор Інституту світової політики, політичний експерт, автор книги "Гібридна війна" Євген Магда вважає, що ми перебуваємо в полоні завищених очікувань стосовно саміту, який відбудеться в Швейцарії 14-15 червня.
Євген Магда додав, що у нього складається таке враження, що у нас вся логіка була побудована на тому, що ми обов'язково мали залучили Джозефа Байдена, а він чомусь вирішив не залучатися.
Серйозного прориву за підсумками саміту очікувати не варто
Політолог, професор кафедри міжнародних відносин НАУ Максим Ялі вважає, що відсутність лідерів Китаю та США знизить статусність саміту, тому що Сполучені Штати мають найбільший вплив та є головним партнером України, який передає максимальну кількість озброєнь та має найбільшу вагу серед наших західних партнерів. Це з одного боку, наголошує експерт. А, з іншого боку, каже Максим Ялі, вплине відсутність на саміті Китаю.
На його думку, відсутність лідерів світових держав на саміті демонструє, що значного прориву не варто очікувати.
Читайте також на порталі "Коментарі" - чому блеф Путіна не спрацював: до якого рішення дозрів Захід, які наслідки.