Росіяни могли впливати на Міноборони Грузії: подробиці нового скандалу
Міноборони Грузії визнало, що його голову чотири роки консультував бізнесмен із Росії
У Грузії спалахнув скандал після того, як Міністерство оборони підтвердило, що майже чотири роки радником міністра був російський бізнесмен Давид Хідашелі, пов'язаний із оточенням президента РФ Володимира Путіна. Як передає портал "Коментарі", про це йдеться у публікації "Луна Кавказу".
У п'ятницю опозиційний телеканал "Мтаварі архі" розповсюдив копію документа, згідно з яким Хідашелі, який проживає в Росії, обіймав посаду радника міністра оборони Грузії зі щомісячним окладом у тисячу ларі.
У грузинському Міноборони майже відразу підтвердили, що Хідашелі з 2020 по лютий 2024 року справді був радником – спочатку під час перебування Іраклія Гарібашвілі на посаді міністра оборони, а пізніше, після призначення Гарібашвілі прем'єром, вже під керівництвом міністра Джуаншера Бурчу.
Останній підтвердив грузинським ЗМІ, що росіянин консультував його з важливих питань. Зрештою сам Хідашелі заявив, що як радник глави Міноборони Грузії займався питаннями демаркації кордону з Азербайджаном і нібито жодного разу не отримував оплати.
Ім'я Давида Хідашелі пов'язане у Грузії з так званою справою картографів, фігурантів якого звинувачували у передачі частини грузинської території Азербайджану. Розслідування у справі розпочали у 2020 році саме на підставі карток, отриманих Хідашелі в Росії.
А нещодавно ЗМІ зафіксували російського бізнесмена під час дискусії з віце-спікером парламенту Грузії Гією Вольським щодо перспектив "конфедерації Грузії з Абхазією та Південною Осетією".
У грузинській опозиції вважають, що є підстави для розслідування правоохоронними органами. Незрозуміло, навіщо було оформляти в Міноборони громадянина Росії заради усних консультацій, і до чиєї кишені пішли десятки тисяч ларі, які виписувалися на його ім'я.
Зі свого боку, у правлячій "Грузинській мрії" не побачили нічого поганого в діяльності Хідашелі на посаді радника.
Читайте також на порталі "Коментарі" - Грузія виставила ультиматум Україні: що Тбілісі вимагає від Києва для "нормалізації відносин".