Рада дала старт забороні УПЦ МП: про що говорить це рішення – чого очікувати далі
У першому читанні проголосовано урядовий законопроект, який вважається найбільш м'яким, він передбачає низку судових процедур, а не пряме закриття тієї ж УПЦ МП
Верховна Рада України підтримала (поки що у першому читанні) законопроект про заборону релігійних організацій, пов'язаних з Росією. Тим самим фактично зробивши крок у бік заборони діяльності Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП). Про що свідчить таке рішення? Чому прийнято саме зараз? Які перспективи ухвалення законопроекту в цілому? До чого це може призвести? Портал "Коментарі" із цими питаннями звернувся до експертів.
Останнім часом у народу накопичилося чимало запитань до влади
Керівник Фонду "Українська політика" Костянтин Бондаренко поділився таким коментарем:
За словами експерта, останнім часом у народу накопичилося чимало питань до Зеленського та його команди. Ось вони й вирішили витягнути останній козир із рукава, пояснює Костянтин Бондаренко. При цьому, не розуміючи, що в таких складних умовах задіяти релігійну або концесійну карту загрожує величезними небезпеками та потрясіннями для суспільства.
Про бажання влади заборонити УПЦ МП свідчать три фактори
Політтехнолог, офіцер ЗСУ Віктор Таран вважає, що невдоволення філією РПЦ у нашій країні, яке було в українському суспільстві, досягло апогею.
Щоправда, звертає увагу Віктор Таран, у першому читанні проголосовано урядовий законопроект, який вважається найм'якшим.
На його думку, маркером того, що влада реально хоче заборонити цю церкву, а не просто вкотре грає на публіку, буде три чинники.
Перший – короткий проміжок між першим та другим читанням законопроекту. Другий – за якою процедурою піде Рада (якщо за скороченою, як було з відкриттям ринку землі чи з ухваленням бюджету, то кількість правок можна буде скоротити чи об'єднати). Третій – якщо механізм заборони буде спрощено (якщо йти через суди – це на десятиліття).
Читайте також на порталі "Коментарі" – в УПЦ (МП) відреагували на перші кроки Верховної Ради до заборони їхньої діяльності.