Путін має намір поновити шантаж голодом: як слід покарати країну-терориста

Продовольча криза у світі продовжує залишатися для Кремля важливою складовою війни проти України

Під час засідання з питань продовольчої безпеки, яке проходило на полях 77-ї Генасамблеї ООН, президент України Володимир Зеленський заявив, що Росія хоче зробити захист від голоду не правом, а привілеєм, змушуючи світ випрошувати їжу. Він також зазначив, що країна, яка провокує голод, має отримувати від світу найжорстокішу реакцію. Чи достатньо жорстка реакція світу на провокування росіянами продовольчої кризи? Які заходи ще варто вжити? Портал "Коментарі" із цими питаннями звернувся до експертів.

Продовольча безпека світу вирішуватиметься не на Асамблеї ООН, а на чергових зустрічах військових у форматі Рамштайн

Народний депутат Верховної Ради України ІХ скликання (фракція "Слуга Народу"), член Комітету ВР з аграрної та земельної політики Дмитро Соломчук наголошує, що широкомасштабна війна, яка триває з 24 лютого, не обмежується територією України.

"Росія робить все, щоб підірвати довіру світу до України, у будь-який спосіб зірвати підтримку Заходом нашої країни. Одним із методів шантажу було обрано саме продовольчу війну", – зазначає експерт.

За його словами, цілеспрямоване блокування українських портів, знищення елеваторів, крадіжка українського зерна, мінування українських полів – це все зроблено для того, щоб не допустити українську агропродукцію на світові ринки.

"Це особливо цинічно з огляду на той факт, що Україна годує 400 мільйонів людей у всьому світі щороку. Шантаж десятками мільйонів людей, які перебувають на межі голоду, якими маніпулює російська сторона, бачать усі країни Заходу. Там все чудово розуміють. Росія хоче, щоб це стало аргументом у бік так званого мирного урегулювання за їхнім сценарієм, але цього не станеться, тому що ми маємо свій аргумент – ЗСУ, – пояснює Дмитро Соломчук. – Нам потрібно більше зброї, більше підтримки безкомпромісної санкційної політики. І, коли ми зможемо звільнити Чорне море від російського флоту, українську землю від російських солдатів, тоді ми зможемо гарантувати світові продовольчу безпеку. Інші компромісні варіанти допоможуть лише частково. На мою думку, продовольча безпека світу вирішуватиметься не на асамблеї ООН, а на чергових зустрічах військових у форматі Рамштайн".

Масштабна загроза світового голоду нікуди не поділася

Президент асоціації "Український клуб аграрного бізнесу" (УКАБ) Алекс Ліссітса впевнений, що потрібна реакція світової спільноти на всі види агресії Росії проти України.

"Масштабна загроза світового голоду нікуди не поділася, – наголошує експерт. – Вона навіть стала реальнішою. На сьогодні в Україні засіяно лише 9% від запланованих площ по озимих зернових. Тобто наступного року будуть проблеми з озимими культурами. Особливо це стосується пшениці та ячменю. Тому що за таких погодних умов, що склалися сьогодні, навряд чи наші фермери будуть готові наступні два-три тижні посіяти заплановані обсяги".

До того ж, продовжує Алекс Ліссітса, через російську агресію маємо тотальну відсутність коштів, величезні проблеми з логістикою, з експортом. Усе це послаблює позиції українських фермерів.

"Тобто наступного року, як і цього року, будуть проблеми з постачанням продуктів харчування на світовий ринок, – прогнозує президент УКАБ. – За ту терористичну роль, яку відіграє зараз на цьому ринку РФ, має обов'язково наслідувати покарання. Як на мене, слід виключити країну-терориста з Ради безпеки ООН (позбавивши можливість ветувати важливі для світу рішення), запровадити проти неї жорсткіші санкції щодо низки сегментів, включаючи технології для харчової промисловості. Також потрібна повна заборона на видачу європейських та американських віз російським громадянам, які несуть відповідальність за агресивні, антицивілізаційні дії своєї країни".

Читайте також на порталі "Коментарі" - на які рішення щодо Росії тепер може зважитися Захід – чому поки що не вдається зупинити агресора.