Про що Україна намагається домовитися зі США: як це може позначитися на переговорах із РФ
Україна хоче бити ATACMS по російських аеродромах, які агресор використовує для ударів у відповідь
Офіційний Київ веде переговори зі Сполученими Штатами щодо отримання дозволу на використання балістичних ракет ATACMS для ударів по військових аеродромах на території Росії. Як повідомляє портал "Коментарі", про це повідомляє видання "The Washington Post".
ЗМІ зазначає, радник президента Володимира Зеленського на умовах анонімності заявив у коментарі, що удари ATACMS необхідні для поразки винищувачів на російських аеродромах, які агресор використовує для ударів у відповідь. Це дозволить ЗСУ утримати взяті під контроль райони Курської області.
Крім того, за словами радника, Україна задіяла велику кількість солдатів, які захопили близько 100 квадратних кілометрів ворожої території. Радник зазначив, що за три дні українські війська пройшли вглиб території повз багатотисячні міста.
Під час наступу Сили оборони взяли сотні полонених росіян і захопили газовимірювальну станцію, яку Москва використовує для енергетичних операцій з Угорщиною та Словаччиною.
Також, за словами радника Зеленського, газовимірювальна станція, яку зараз контролює Україна, розташована приблизно за п'ять миль на території Росії.
Хоча точна мета українського вторгнення незрозуміла, на думку аналітиків, окрім потенційного відволікання російських військ зі східної частини Донецької області, ймовірно, Київ намагається отримати важелі впливу в майбутніх переговорах з Кремлем.
Американський чиновник зазначив, що, згідно з однією з оцінок, ЗСУ намагаються перешкодити російським військам, які рухаються до Харківської області на південний схід від Сум. Інший чиновник сказав, що Україна, швидше за все, хоче перенапружити російські підрозділи, а не захопити територію та тривалий час її утримувати.
Курська наступальна операція створила новий тиск на Путіна, адже російське громадянське населення довелося евакуювати під тими самими обстрілами, які українці зазнають уже понад два роки.
Читайте також на порталі "Коментарі" - чому запалала Курська область РФ: яка мета України