Про що говорить спільна заява США та Індії – чи може Нью-Делі стати на бік України
Вашингтон намагається поступово вбудувати цю країну в свою систему стримування КНР і РФ, але Делі не прагне стати в фарватер американської політики з усіх питань
Президент США Джо Байден і прем'єр-міністр Індії Нарендра Моді виступили на підтримку територіальної цілісності України, висловивши глибоке занепокоєння військовим конфліктом та його "жахливими та трагічними гуманітарними наслідками". Обидва політики "закликали до поваги міжнародного права, принципів Статуту ООН, а також територіальної цілісності та суверенітету", йдеться у спільній заяві, прийнятій за підсумками зустрічі Байдена та Моді у Вашингтоні. Чи можна розраховувати, що Індія, яка ще раніше підігрувала РФ у цьому конфлікті (скуповуючи активно росыйську нафту й так далі), явно стане на бік України? Портал "Коментарі" із цим питанням звернувся до експертів.
Позиція Індії гранично нейтральна та прагматична
Володимир Дубовик, директор Центру міжнародних досліджень, доцент кафедри міжнародних відносин Одеського національного університету імені Мечникова, який викладає, зокрема, у США, поділився такою думкою:
Що стосується справ, то Індія, нагадує експерт, багато років прив'язана до військових поставок із СРСР/Росії.
Позиція Індії, продовжує він, гранично нейтральна та прагматична. Вашингтон намагається поступово вбудувати цю країну у свою систему стримування КНР та РФ. Але Делі не прагне ставати в фарватер американської політики з усіх питань.
Що Індія, що та сама Туреччина висловлюються за підтримку територіальної цілісності нашої країни, при цьому активно торгуючи з Росією
Головний економіст, керівник з економічних реформ Офісу простих рішень та результатів Ярослав Романчук наголошує, що між деклараціями та виконанням зобов'язань можуть пройти роки. А часом декларації не виконуються у принципі.
Що Індія, що та сама Туреччина, продовжує Ярослав Романчук, висловлюються за підтримку територіальної цілісності нашої країни. При цьому активно торгуючи з Росією, допомагаючи їй обходити санкції (у прагматичних інтересах, покращуючи власне економічне становище), дають агресору можливість продовжувати війну.
Читайте також на порталі "Коментарі" - Індія обурилася на обіцянку Борреля прикрити лазівку для обходу антиросійських санкцій.