Рубрики
МЕНЮ
Амбарцумян Анна
28 листопада Україна знову зіткнулася з наслідками російської ракетно-дронової атаки, яка пошкодила ключові енергооб’єкти. Через це енергетикам довелося збільшити обсяги обмежень у постачанні електроенергії. У деяких регіонах діятимуть одночасно чотири черги відключень побутових споживачів. Про це повідомляє Укренерго.
Відключення світла. Фото з відкритих джерел
Пошкодження енергоінфраструктури внаслідок масованої атаки змусили операторів збільшити кількість черг одночасних відключень. Це необхідний крок для стабілізації енергосистеми та недопущення її розбалансування.
Зазначимо, споживачі кожної області, які не належать до переліку об’єктів критичної інфраструктури, розділені на 6 черг (груп). Застосування обмежень до трьох черг означає, що для половини споживачів у кожному регіоні діють графіки погодинних відключень. Чотири черги – обмеження до 70% споживачів у кожній області.
Згідно з умовними графіками, різні черги обмежень передбачають наступні періоди відключення електроенергії на добу:
1 черга – 4 години обмежень
2 черга – 8 годин обмежень
3 черга – 12 годин обмежень
4 черга – понад 12 годин обмежень
Обленерго самостійно визначають, як розподілити ці обмеження протягом доби, формуючи відповідні графіки для кожного регіону.
НЕК "Укренерго" оцінює наявну потужність і прогнозує споживання електричної енергії на кожну годину доби наступного дня. Якщо споживання перевищує виробництво, головний диспетчер української енергосистеми розпоряджається застосовувати стабілізаційні або екстрені відключення всім операторам системи розподілу. Без обмеження споживання можуть виникнути численні аварії.
Відключення поділяються на два типи: стабілізаційні та екстрені. Стабілізаційні відключення проводяться за графіком, тоді як екстрені відбуваються без попередження та визначеного часу.
Актуальний графік стабілізаційних відключень доступний на сайті ДТЕК в розділі "Відсутня електроенергія". Крім того, графіки відключень тепер можна знайти у чат-боті ДТЕК Viber і Telegram.
Київська область – графіки відключень;
Вінницька область – графіки відключень;
Волинська область – графіки відключень;
Дніпропетровська область – графіки відключень;
Донецька область – графіки відключень;
Житомирська область – графіки відключень;
Закарпатська область – графіки відключень;
Запорізька область – графіки відключень;
Івано-Франківська область – графіки відключень;
Кіровоградська область – графіки відключень;
Львівська область – графіки відключень;
Миколаївська область – графіки відключень;
Одеська область – графіки відключень;
Полтавська область – графіки відключень;
Рівненська область – графіки відключень;
Сумська область – графіки відключень;
Тернопільська область – графіки відключень;
Харківська область – графіки відключень;
Херсонська область – графіки відключень;
Хмельницька область – графіки відключень;
Черкаська область – графіки відключень;
Чернівецька область – графіки відключень;
Чернігівська область – графіки відключень.
Групи відключень можуть змінюватися відповідно до ситуації в енергосистемі, тому рекомендується періодично перевіряти графік для актуальної інформації.
Енергетики закликають громадян не вмикати одночасно енергоємні прилади після відновлення електропостачання, оскільки це може значно підвищити навантаження на мережу та спричинити аварії.
Нагадаємо, через обстріли ворогом енергетичної інфраструктури можливі знеструмлення. Щоб залишатися на зв’язку в таких умовах, скористайтеся простими порадами, опублікованими на офіційній сторінці Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.
Новини