Підсумки розмови Байден-Путін: чи зріс ризик вторгнення в Україну

Джо Байден знову попередив Володимира Путіна про наслідки вторгнення російських військ в Україну

На тлі загрози російського вторгнення в Україну відбулися чергові переговори президентів США Джо Байдена та Російської Федерації Володимира Путіна. Про що свідчать їхні результати? Чи зріс ризик вторгнення, яке низка політиків та аналітиків пророкують на другу половину лютого? Видання "Коментарі" із цими питаннями звернулося до експертів.

Якби рішення про вторгнення було однозначно прийнято, навряд чи Путін взагалі про щось із кимось говорив

Політолог-американіст Владислав Фарапонов розмірковує так:

"Розмова Байдена та Путіна стала, напевно, останньою спробою запобігти повномасштабному вторгненню в Україну з боку РФ. Ще раз дати Росії шанс схаменутися, зрозуміти, що назад потім дороги не буде, що є речі, які не можна пробачити".

Владислав Фарапонов зазначає, що на сайті Білого дому з'явився короткий виклад цієї розмови.

"Нічого нового там не сказано, на жаль, для нас, мабуть. Втім, той факт, що переговори ведуться, – це вже добре. Якби рішення про вторгнення було однозначно прийняте, навряд чи Путін взагалі про щось із кимось би говорив", – резюмує політолог-американіст.

Нинішня параноя, що охопила світ, є політтехнологічно добре підготовленою виставою

Доктор політичних наук, професор Національного університету біоресурсів та природокористування України Валентин Якушик позначив три рівні нинішньої ситуації навколо України у зв'язку з, як він вважає, істерією, розв'язаною західними політиками та засобами масової пропаганди з приводу нібито неминучого масованого наступу Росії на Україну.

Виглядають вони, за словами експерта, приблизно так.

1. На рівні запропонованої владі Російської Федерації спрощеної геополітичної "картинки" – Захід відкрито заявляє про неготовність захищати Україну військовими засобами. Але що при цьому має морально-політичне виправдання: він "під час і після окупації України" допомагатиме "українським партизанам та українському опору в цілому". Тобто це своєрідне запрошення "есхатологічному ненаситному хижакові" скористатися нинішньою слабкістю та нерішучістю Заходу та отримати своє "відкупне".

2. На рівні "реальної політики" видно іншу програму дій. Українські збройні сили та народ України загалом виступають у ролі вдалої "наживки для агресора". "Вибраним", "золотим мільярдом", їх не шкода, це своєрідний "гній історії" у справі "священної боротьби демократій проти авторитаризму та автократії". А керівництво Російської Федерації має при цьому знову потрапити в спритно встановлену для неї історичну пастку, подібну до афганської 1979 року, або гірше того, аналогічну тій, в яку в 1990 році Саддам Хусейн потрапив у Кувейті.

3. На рівні ж здорового глузду та політичної мудрості нинішня параноя, що охопила світ, і безпрецедентне за останні роки нагнітання міжнародної напруженості є політтехнологічно добре підготовленою виставою. Лише після нього реально розпочнеться процес спрощення політичної ситуації, буде вирішено застарілі гострі проблеми і можна буде розпочати нагородження миротворців та переможців Світового Зла.

Валентин Якушик упевнений, що переговори в телефонному режимі між президентами США та РФ 12 лютого 2022 року, по суті, були присвячені обміну взаємними посланнями "між рядків". У стилі: "Ми розуміємо, що ви розумієте, що ми розуміємо всю глибину і всі аспекти ваших задумів. Так, наївних дилетантів у нас немає. Тож поступово готуємо історичний компроміс".

Читайте також на порталі "Коментарі" - Байден знову зробив попередження Путіну.