Переговори Зеленського з Путіним: чого очікувати

Експерти назвали кілька варіантів підсумків переговорів Зеленського та Путіна

Президент України Володимир Зеленський заявив, що питання про завершення війни, яку розпочала Росія, можна вирішити лише за допомогою прямого діалогу з президентом РФ Володимиром Путіним на основі взаємного компромісу, який не має бути зрадою стосовно України. Чи потрібні нам такі переговори? Які компроміси можуть бути для нас прийнятні на українсько-російських переговорах?

Є шанс, що у разі очних переговорів глав держав сторони зможуть домовитися, якщо не про мир, то хоча б про припинення вогню

Політичний експерт Денис Гороховський упевнений, що переговори на рівні глав держав – це правильний вектор.

"Ми вже були свідками того, що спочатку російська сторона максимально не об'єктивно оцінювала ситуацію і на перші раунди переговорів приїжджали з готовим списком вимог без права хоча б крок відступати від них. Існує висока ймовірність, що найближче оточення Путіна у своїх доповідях спотворює реальну картину. І це впливає на прийняті ним рішення. І поки він перебуває у подібній ізоляції, сподіватися на якісь суттєві зрушення у переговорах із його посередниками не доводиться, – пояснює експерт. – Тому є шанс, що у разі саме очних переговорів глав держав сторони матимуть змогу домовитися, якщо не про мир, то хоча б про припинення вогню".

З іншого боку, продовжує Денис Гороховський, є чутки про те, що Путін очікує на зраду з боку власних підлеглих. І саме з цієї причини виїхав із Кремля до одного із зауральських укриттів. І якщо ці чутки підтвердяться, то цілком імовірно, що Путін у результаті відмовиться від переговорів у форматі тет-а-тет навіть на території умовно лояльної до РФ держави.

Що стосується спілкування Зеленського з Путіним – це точно не повинно бути віч-на-віч

На думку політичного експерта Олександра Антонюка, ми маємо наполягати, щоб Росія повністю припинила вогонь та вивела ВСІ свої війська з наших територій. Включно з Кримом та Донбасом. Тобто – Україна у міжнародно-визнаних кордонах.

"Інакше – це не завершення, а заморозка війни. І якщо вони, умовно кажучи, відійдуть від Харкова, то завтра можуть знову туди прийти. Отже, завершення війни можливе лише поверненням усіх наших територій до окупації 2014 року. Інакше це просто пауза у війні. Лише такі угоди будуть не зрадливими у ракурсі територіальної цілісності України, – наголошує експерт. – Швидше за все, Росія цього не піде. Але, як зазначає мій колега, політолог Олег Саакян, ми готові підписати нові безпечні умови лише якщо їх буде підписано на звороті Будапештського меморандуму в українській Ялті в Криму".

Це, пояснює Олександр Антонюк, якщо ми говоримо про глобальний процес. А якщо про тактичне – нам слід якнайшвидше домовлятися про "зелені коридори", щоб вивести з територій, де йдуть бойові дії, мирне населення та забезпечити тих, хто вирішив залишитись, усім необхідним.

"Що стосується спілкування Зеленського з Путіним – це точно не повинно бути віч-на-віч. Бажано, щоб це був круглий стіл за участю великих світових лідерів – США, ЄС, Великобританія, Туреччина тощо. Але з огляду на те, що Путін навіть своїх наближених тримає на великих відстанях (тренд довгих столів), я сумніваюся, що він готовий йти на очні переговори з Україною та лідерами Західного світу", – резюмує Олександр Антонюк.

Читайте також на порталі "Коментарі" - Росія спробує заморозити війну.