Переговори Макрона у двох столицях: чого чекати від дипломатичного вояжу президента Франції
Експерти проаналізували, з чим президент Франції летить до Києва після розмови з Путіним і чи є надія, що за підсумками зустрічі Макрона з Зеленським вдасться вийти на якесь проривне рішення
Переговорний понеділок. Президент Франції Еммануель Макрон у понеділок відвідав Москву, де зустрівся із президентом РФ Володимиром Путіним. Вже у вівторок на Макрона чекають у Києві, який і в понеділок приймав черговий дипломатичний десант (та сама глава МЗС Німеччини Анналена Бербок). Що можна сказати за підсумками зустрічей, що відбулися 7 лютого? Які перспективи зустрічей, намічених на сьогодні? Коли чекати (і чи чекати) реального прориву?
Активність США та Великобританії змусили Стару Європу до жесту солідарності проти російської агресії
На думку політолога Володимира Цибулька, візити французького президента Макрона до Москви і потім до Києва, а також візит глави німецького зовнішньополітичного відомства Аналени Бербок до Києва з погляду українського его виглядають як робота на український результат. Але у староєвропейців, наголошує експерт, своє его.
До того ж, нагадує Володимир Цибулько, у Макрон вже навесні – незрозуміла перспектива з виборами. А у канцлера ФРН Шольца, який після розвідки Бербок має також з'явитися у Києві, не зрозуміла перспектива із "Північним потоком-2". Хоча від декларації Байдена-Меркель, яка гарантує ПП-2 недоторканність, не відступає.
Дипломатичного прориву від зустрічі Зеленського з Макроном чекати не варто
Експерт Українського інституту політики Єва Антоненко вважає, що підсумки візиту Бербок до України та Макрону до Росії варто розділяти, оскільки вони мають різні політичні цілі.
А ось переговори Макрона та Путіна, на її думку, проходили в зовсім іншому політичному контексті: у президента Франції навесні вибори, і є ймовірність, що для зміцнення своїх позицій на їхньому передодні він має намір виступити миротворцем, подібним до Саркозі у 2008 році.
При цьому, акцентує Єва Антоненко, Макрон не сказав жодного слова на тему вторгнення Росії або про те, що "Мінськ" може не працювати. І це – головна відмінність його риторики від американської, і частково – від німецької.
Той факт, що Макрон особисто зустрічався з Путіним, а 8 лютого має намір зустрітися із Зеленським, свідчить про зацікавленість у вирішенні ситуації
Політолог, співробітник Міжнародного центру перспективних досліджень (МЦПД) Максим Степаненко вважає передбачуваним, що на зустрічі президентів РФ та Франції було обговорено ситуацію навколо України. У тому числі в ракурсі зустрічі радників голів нормандського формату.
Він зазначає, що Макрон і Путін намагалися виробити спільні позиції, щоб наступна зустріч у нормандському форматі принесла відчутні плоди, а Мінський процес, нарешті, зрушив з місця.
Читайте також на порталі "Коментарі – НАТО оцінили ризики можливої атаки Росії країн Балтії з боку Білорусі.