Пасажирський літак, який вилетів з України під час війни має "російський слід"
Найбільший пасажирський літак Boeing 777-300ER, який вилетів з України під час війни раніше перевозив російських туристів.
19 грудня відбувся виліт літака Boeing 777-300ER з бортовим номером UR-AZR з аеропорту Бориспіль, який за кілька годин приземлився на території Франції. Цей пасажирський літак потрапив в Україну в кінці 2021 року після роботи у російській компанії Azur Air, де перевозив російських туристів.
Як вказує ресурс Avianews пасажирський літак, який вилетів з України належить компанії Skyline Express, яка раніше мала назву Azur Air Ukraine. Перейменування відбулось у березні 2023 року, ймовірно, що б не асоціюватись з російською авіакомпанією Azur Air, яка потрапила під санкції США і сьогодні здійснює рейси до Туреччини.
Однак це не перше перейменування авіакомпанії. Спочатку Azur Air Ukraine мала назву “Ютейр-Україна” та функціонувала як дочка російської авіакомпанії “Ютейр”. У 2015 році компанію "Ютейр-Україна" викупили структури туроператора Anex Tour, який активно працював як на українському, так і на російському туристичному ринку та перейменував компанію на Azur Air Ukraine.
Згідно з даними ЗМІ сьогодні кінцевим бенефіціаром авіакомпанії Skyline Express, яка кілька разів змінювала назви та співпрацювала з РФ, зазначена киянка Катерина Самойлик. Після повномасштабного вторгнення компанія Skyline Express здійснює рейси з країн Балтії, Польщі, Єгипту, Туреччини.
Нагадаємо, що попри закрите небо над Україною, це не перший перегін літака з початку повномасштабного вторгнення з території України. У грудні 2022 року Туреччина евакуювала з України два військово-транспортні літаки Airbus A400. Ще один літак залишив Україну у квітні 2023 року. Авіакомпанія SkyUp змогла перегнати Boeing 737-800 з аеропорту Бориспіль до Румунії.
Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що Китай скасував авіаперельоти з РФ.
Також "Коментарі" писали, що вчені розробляють нові літаки без вікон. Таким чином перельоти перестануть бути нудними.