Партнерство Сі та Путіна міцніє: Росія стала головним постачальником нафти до Китаю
Імпорт із Саудівської Аравії, раніше найбільшого постачальника Китаю, знизився, поступившись своєю дешевшою російською нафтою
Незважаючи на вмовляння західних лідерів припинити підтримку путінського режиму, китайська влада продовжує стояти на своєму, зміцнюючи економічні зв'язки з Москвою. Так Росія обійшла Саудівську Аравію та стала головним постачальником сирої нафти до Китаю у 2023 році. Як пише Reuters, Китай закупив величезну кількість нафти зі знижкою для своїх переробних заводів, незважаючи на західні санкції.
За даними китайської митниці, минулого року Росія поставила до Китаю рекордні 107,02 млн. метричних тонн сирої нафти, що еквівалентно 2,14 млн. барелів на день. У той же час імпорт із Саудівської Аравії, раніше найбільшого постачальника Китаю, впав на 1,8% до 85,96 млн тонн, поступившись своєю часткою ринку дешевшої російської нафти.
Російська нафта, відкинута багатьма міжнародними покупцями після запровадження західних санкцій у зв'язку із вторгненням Кремля в Україну в 2022 році, більшу частину минулого року торгувалася зі значним дисконтом до міжнародних еталонів в умовах нав'язаного Заходом обмеження цін.
Як пише Reuters, щоб не порушувати західні санкції, китайські нафтопереробні компанії використовують посередників-трейдерів для доставки та страхування російської нафти. Покупці також використовують води біля берегів Малайзії як перевалочний пункт для вантажів з Ірану та Венесуели, які потрапили під санкції.
Читайте також на порталі "Коментарі" - чи є шанс зробити позицію Пекіна ближчим до Києва, а не до Москви: чому КНР не йде на контакт.
Також видання "Коментарі" повідомляло – товарообіг між Китаєм та Росією досяг нового рекорду. Більше того – за твердженням аналітиків, Китай та РФ на межі створення військового альянсу. Що можна сказати про дії Пекіна останнім часом? Таке враження, що його активізація минулого року у пошуках дипломатичного рішення російсько-української війни зійшла нанівець… На що, схоже, робить ставку Китай? Портал "Коментарі" із цими питаннями звернувся до експертів.