Нові санкції США за затягування війни: в яких країнах постраждали "друзі" Путіна

Передусім постраждали компанії з Китаю, Індії та Туреччини

Вашингтон запровадив санкції проти майже 400 фізичних осіб і компаній із кількох країн світу, які допомагають РФ воювати проти України. Вони переважно займалися постачанням мікрочипів, запобіжників і передової електроніки. Як інформує портал "Коментарі", про це повідомляє Bloomberg.

Зазначається, що у своїй заяві Держдепартамент США оголосив, що санкції спрямовані на боротьбу з постачанням різних компонентів для військової техніки в РФ через треті країни. До списку цілей увійшли компанії з Китаю, Індії та Туреччини, які звинувачуються у відправці критично важливих компонентів для військової техніки.

Крім того, США запровадили санкції проти Анни Цивільової, дочки покійного двоюрідного брата президента РФ Володимира Путіна. У 2024 році її було призначено заступницею міністра оборони Росії.

Індійську фармацевтичну компанію Shreya Life Sciences Private Limited звинувачують у відправленні до РФ великої кількості технологій, які захищені американськими товарними знаками. Серед них передові сервери, призначені для штучного інтелекту та машинного навчання.

Також під санкції потрапили швейцарські юристи Андрес Баумгартнер і Фабіо Ліберо Делко, які забезпечували РФ юридичне прикриття для обходу обмежень, додали в агентстві.

"Як показують сьогоднішні дії, ми непохитні у своїй рішучості зменшити й послабити здатність РФ оснащувати свою військову машину та зупинити тих, хто прагне допомогти їхнім зусиллям через обхід або ухилення від наших санкцій та експортного контролю", – зазначив заступник міністра фінансів США Воллі Адейемо.

США і союзники наклали на РФ тисячі санкцій після нападу на Україну у 2022 році, підкреслили в агентстві. Проте ВВП Росії може зрости на 3,5-4% уже до кінця цього року.

Читайте також на порталі "Коментарі" - санкції для сміху: на Заході визнали, що економіка Росії зростає.