Напад на журналістів в "Укрексімбанку": такого покарання Мецгеру мало хто міг уявити

Екс-голові Укрексімбанку за наказ відібрати камери в журналістів "Схем" суд призначив 3400 грн штрафу

У справі нападу на журналістів "Схем" Кирила Овсяного та Олександра Мазура в "Укрексімбанку" Голосіївський районний суд Києва 14 вересня визнав винуватими колишнього голову правління "Укрексімбанку" Євгена Мецгера і призначив сміхотворний штраф – 3400 гривень. Як інформує видання "Коментарі", про це повідомила у Facebook журналістка Наталя Седлецька.

"Суд призначив йому покарання - штраф у розмірі 200 неоподаткованих мінімумів доходів громадян - це 3400 гривень. Без позбавлення права займати певні посади. Саме таке покарання (найслабше з можливих за цією статтею) - просило державне обвинувачення, тобто прокуратура", – зазначила журналістка.

Вона додає, суд визнав винними ще двох фігурантів справи - Ігоря Тельбізова (колишній директор департаменту банківської безпеки Укрексіму) та Олега Осіпова (начальника управління внутрішньої безпеки установи). У них дві статті УКК - така ж як у Мецгера, та стаття 126 ("Побої та мордування"). І Тельбізову, і Осіпову суд призначив штраф по 1700 гривень кожному.

Мецгер обвинувачувався за ст. 171 Кримінального кодексу – "Незаконне вилучення зібраних журналістом матеріалів і технічних засобів, перешкоджання роботі журналіста, вчиненого службовою особою з використанням свого службового становища".

5 жовтня Радіо Свобода заявило, що на знімальну групу програми "Схеми", яка брала інтерв’ю у Мецгера, було скоєно напад. Банкіру нібито не сподобалися питання журналіста Кирила Овсяного, і він наказав охороні забрати камери та "дістати із них касети".

Співробітники банку видалили зняте відео, але його вдалося відновити.

Поліція Києва відкрила кримінальну справу за ч. 1 ст. 171 Кримінального кодексу України – перешкоджання законній професійній діяльності журналістів.

Читайте також на порталі "Коментарі" - віце-прем'єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанишина запевняє, що росія на тлі успішного наступу ЗСУ зверталася до України із запитом про переговори. Але Київ, за її словами, відмовився, сподіваючись разом з партнерами "втілити наш військовий та дипломатичний порядок денний", щоб бути готовими до переговорів, "коли буде слушний момент для України". Експерти оцінили для видання "Коментарі" перспективи переговорного процесу.