РФ, Іран, Північна Корея, а також низка терористичних організацій провокують війни по всьому світу
Кількість конфліктів у світі починає зашкалювати. Війна в Україні триває з 2014-го, але перейшла на нову стадію 2022-го, після відкритого російського вторгнення. Раз у раз відбуваються збройні перевороти в Африці. Майже тиждень триває ескалація на Близькому Сході. Є побоювання, що Китай може скористатися ситуацією та спробувати вирішити "тайванське питання", а та ж Північна Корея (КНДР) – напасти на Південну. Керівник Головного управління розвідки (ГУР) Міноборони України Кирило Буданов в інтерв'ю УП зазначив, що ми дійсно досить швидко наближаємося до глобальної війни. Чи згодні з тим, що ми – на порозі Третьої світової чи навіть у ній? Чому таке стало можливим? Портал "Коментарі" із цими питаннями звернувся до експертів.
Вже йде Четверта світова війна
Медіаексперт, член Ради з питань свободи слова за президента Володимира Зеленського, екс-заступник міністра інформполітики (з 2015 по 2016 рр.), радник міністра оборони України (2014-2015) Тетяна Попова поділилася такою думкою:
"Я вважаю, що вже йде Четверта світова війна. Третя (Холодна) закінчилася падінням Берлінської стіни та розвалом СРСР. А зараз ми точно знаходимося всередині Четвертої світової, де з одного боку –
вісь зла в особі РФ, Ірану, Північної Кореї, а також різних терористичних утворень типу ХАМАСу, Хезболли, що співвідносяться з ними і так далі. З іншого боку – цивілізований світ, до якого належать країни НАТО та їхні союзники, включаючи Україну та Ізраїль".
На думку Тетяни Попової, Китай надає допомогу країнам осі зла, але сам на даний момент не є її частиною. Тому вона не думає, що КНР наважиться напасти на Тайвань. Хоча дехто має такі побоювання.
"Наразі маємо гострі конфлікти – російсько-український, ізраїльсько-палестинський, низку переворотів в Африці. Усі їх ініціювали РФ чи Іран. І все це – частина Четвертої світової війни. І глава ГУР Буданов робить абсолютно вірні оцінки того, що відбувається. Хоч і не вважає, що ми вже у Четвертій світовій", – зазначає експерт.
Вона не вважає, що велика ймовірність нападу Північної Кореї на Південну. Занадто різний потенціал, до того ж ПК, як і Ізраїль, є одним із союзників США поза НАТО, нагадує Тетяна Попова. Північнокорейці швидше здатні на якісь провокативні дії, але не на широкомасштабне вторгнення, пояснює експерт.
"На Близькому Сході, справді, вже майже тиждень
відбувається ескалація. Мені здається, що Ізраїль вийде переможцем із цієї сутички. Питання – коли, як і з якими втратами, – наголошує Тетяна Попова. – На жаль, конфлікт на Близькому Сході, де ізраїльська армія воює із проксі-формуваннями, з терористичними організаціями, відволікає увагу світу від справжньої глобальної війни – російсько-української. У якій Україна воює із величезною терористичною країною. Сподіватимемося, Ізраїль досить швидко впорається з новим викликом. І увага світу знову повернеться до України. Але й нам самим необхідно діяти активніше – і за кордоном, і у роботі з іноземними журналістами (колишнє керівництво Міноборони тут допустило низку промахів)".
Люди у високих кабінетах ще мають план Б
Політичний експерт, консультант з політичного та антикризового PR Тетяна Лупова розмірковує так:
"Проблеми треба вирішувати одразу, а не відкладати на потім. Терористів, загарбників, окупантів треба карати, а не терпіти. Тому що потім світ отримує росію, яка не бачить берегів – і захоплює все, до чого може дістатись, від Придністров'я до Чечні. Отримує ХАМАС, що знищує всіх, від новонароджених до людей похилого віку. Як інакше пояснити, що у той час, поки терористи із Сектору Газа відстрілювали людей в Ізраїлі, у США та Європі проходили мітинги на підтримку дій ХАМАСу?".
Світ не чорно-білий, кажуть, на думку експерта, ті, хто не ховав дітей від озброєних убивць у підвалі, не оплакував загиблих через обстріл, внаслідок страт і катувань, не прокидався від вибухів.
"Чи почалася Третя світова? Ви знаєте, це дуже страшні слова, надто страшні, щоби ними розкидатися, – вважає Тетяна Лупова. – Нам би всім навчитися обережніше використовувати слова та сенси. Тому що кожне наше слово має великий вплив. Я сподіваюся, що люди у високих кабінетах ще мають план Б – як утримати цей крихкий мир, щоб усе не посипалося як картковий будинок. Хоча ми бачимо, що міжнародні структури, створені для забезпечення безпеки у світі та які фінансувалися десятиліттями, виявилися абсолютно недієздатними. Запобіжники і противажелі не спрацювали бо не може так бути, що терористичній організації росія можна влаштовувати "Бучу", а ХАМАСу повторити те саме у
кібуці Кфар-Аза ні".
Читайте також на порталі "Коментарі" – що спільного між війною в Ізраїлі та Україні – які рішення має ухвалити Захід.