Міністерство внутрішніх справ передало музею кілька розсекречених справ про жертв геноциду

На форумі були присутні члени міжнародних, громадських організацій, науковці, народні депутати

Під час Міжнародного форуму "Масові штучні голоди: пам‘ятаємо, вшановуємо" заступник міністра Мері Акопян передала Національному музею Голодомору-геноциду сім розсекречених справ про засуджених у роки голоду українців. Про це повідомляють у прес-службі Міністерства внутрішніх справ.

На форумі згадали загиблих страшною голодною смертю українців під час Голодомору-геноциду 1932-1933 років та штучного голоду з 1921 по 1923 роки, з 1946 по 1947 роки. Організатори форуму вважають, що слід показати правду про злочини, які вчиняли робітники карального апарату комуністичного режиму СРСР проти українців. На форумі були присутні члени міжнародних, громадських організацій, науковці, народні депутати.

В рамках підписаного меморандуму про співпрацю з музеєю голодомору Міністерство проводить цифровізацію історичних документів з фонду державного архіву. У музеї тепер будуть електронні та паперові копії дев'яти кримінальних справ.

Під час геноциду в 1932-1933 роках на території Української радянської республіки загинуло 10 мільйонів 500 тисяч українців, серед яких 4 мільйони дітей.

Тому українці мають берегти національну пам'ять, докладати зусиль для збереження історичної та культурної спадщини та патріотичного виховання молодих поколінь.

Як повідомляв портал "Коментарі", музей Голодомору-геноциду відкрив оновлену експозицію. 7 вересня у Національному музеї Голодомору-геноциду була відкрита оновлена експозиція Зали пам’яті. Варто зазначити, що це сталося завдяки підтримці мецената Олександра Петровського, а також його родини та фонду "Солідарність".