130 українських лікарень стануть енергонезалежними: деталі проєкту

Спільний проєкт Уряду та Світового банку забезпечить енергонезалежність медичних закладів

В Україні 130 лікарень отримають сонячні електростанції (СЕС) у межах спільного проєкту Уряду та Світового банку під егідою програми HEAL Ukraine. Це дозволить медичним установам функціонувати безперебійно, навіть під час відключень електроенергії.

Хто займається встановленням СЕС? Проєкт реалізується завдяки співпраці з міжнародними партнерами, бізнесом та благодійниками.

Навіщо це потрібно

  • Економія на витратах за електроенергію

  • Забезпечення резервного живлення під час аварійних відключень

  • Покращення умов для пацієнтів

Станом на сьогодні, вже понад 90 лікарень в Україні мають СЕС з акумуляторними системами. Загалом до кінця 2024 року планується встановити сонячні електростанції у 200 медичних закладах. Окрім цього, лікарні отримають 2000 систем збереження енергії, що дозволять працювати навіть у разі тривалих відключень. На сьогодні у медзакладах 20 областей встановлено близько 1200 таких систем.

Читайте також на порталі "Коментарі" — після тривалої мовчанки Міністерство енергетики України нарешті надало довгоочікувані відповіді на ключові питання щодо енергетичної безпеки країни. Зокрема, журналісти порталу "Коментарі" отримали інформацію щодо експорту електроенергії, причин стабілізаційних відключень та структури енергетичного комплексу України.

Нагадаємо, у Китаї створили першу у світі двовежову сонячну електростанцію, яка здатна виробляти 1,8 млрд кВт електроенергії на рік. Особливістю сонячної електростанції стало те, що вона здатна працювати вночі, коли у небі немає сонця.