9 травня може стати Днем Європи: про що говорить ініціатива Зеленського – що найважливіше
Українці мають зробити висновки, запамʼятати, передати наступним поколінням те, через що пройшли в цій війні, але не повторити трагедію росіян
Президент України Володимир Зеленський подав до Верховної Ради законопроект, яким пропонується встановити 8 травня Днем пам'яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років. А 9 травня, згідно з президентським указом, ми тепер відзначатимемо День Європи. Як розцінюєте такі ініціативи? Чому вони озвучені саме зараз? Видання "Коментарі" з цими питаннями звернулося до експертів.
Наш День перемоги – це буде страшний день, не менше страшний ніж 24 лютого, яке тепер асоціюється з російським вторгненням
Політичний експерт, консультант з політичного та антикризового PR Тетяна Лупова розмірковує наступним чином:
Ми маємо повернутися до джерел – війна закінчилася 8 травня, це реальність, нагадує експерт. Справжні учасники тієї війни не влаштовували гучних свят, вони згадували загиблих, оплакували пережите.
А далі, продовжує вона, нам вже варто починати говорити про те, що наш день перемогу у цій війні – це буде зовсім не свято.
Відбувається синхронізація України із Західним світом, з нашими найближчими партнерами
Глава платформи Єдиний координаційний центр, політолог Олег Саакян упевнений, що відбувається еволюційний процес, запущений в Україні роки тому.
На його думку, саме зараз зроблено ще й яскравий символічний крок у піку експлуатації РФ теми 9 травня та взагалі Другої світової.
Крім того, пояснює політолог, у такий спосіб відбувається синхронізація України із Західним світом, з нашими найближчими партнерами.
Читайте також на порталі "Коментарі" - яка загроза нависла над Росією – як розуміти заяви Пригожина та ситуацію у Бахмуті.