Гіпноз у відкритому доступі: депутатка від 'Слуги народу' запропонувала неоднозначний законопроєкт
Документ "Про систему охорони психічного здоров'я в Україні" зараз проходить підготовку до другого читання у Верховній Раді.
В Україні може бути дозволено проводити сеанси гіпнозу та застосовувати інші методи психологічного впливу без будь-яких обмежень і в будь-якому місці. Таку пропозицію внесла депутатка від "Слуги народу" Лада Булах, запропонувавши зміни до законопроєкту про психічне здоров'я.
Її ініціатива передбачає скасування вимоги, за якою ці послуги можуть надаватися лише в спеціалізованих закладах. Про це повідомив народний депутат Максим Бужанський у своєму Телеграм-каналі.
Внесені зміни до законопроєкту №12030 дозволяють використовувати гіпноз та подібні методи в будь-якому місці, а не лише в спеціально призначених установах. Ініціатива передбачає скасування вимоги щодо обов'язкової практики таких процедур у спеціалізованих організаціях.
Документ "Про систему охорони психічного здоров'я в Україні" зараз проходить підготовку до другого читання у Верховній Раді. До нього надійшло 577 поправок від народних депутатів та 16 додаткових пропозицій від профільного комітету.
Голова Комітету з питань здоров'я нації Михайло Радуцький зазначив, що цей законопроєкт наблизить українську систему охорони психічного здоров'я до європейських стандартів.
Законопроєкт також передбачає створення спеціальної комісії для моніторингу надання послуг у сфері психічного здоров'я, а також введення сертифікації фахівців. У роботі комісії планується залучення місцевої влади, лікарень та приватних установ.
Щодо пропозиції Лади Булах дозволити вільне використання гіпнозу, Максим Бужанський висловив свою критику.
"Якщо ми не хочемо стати країною шаманів і шарлатанів, то, на мою думку, це вже занадто", - стверджує він.
Раніше портал "Коментарі" писав, що Верховна Рада України розглядає законопроєкт, який може значно ускладнити роботу журналістів-розслідувачів і викривачів корупції. Документ передбачає кримінальну відповідальність за несанкціоноване використання даних із державних реєстрів, зокрема до 15 років позбавлення волі. Зміни, що мотивуються необхідністю захисту інформації під час війни, викликають стурбованість у правозахисників та експертів.