Дев'ять держав НАТО вже підтримали членство України: які це країни

Дев'ять лідерів держав Європи заявили, що підтримують суверенітет та територіальну цілісність України

Президенти дев'яти країн Північноатлантичного Альянсу з Центральної та Східної Європи в неділю опублікували спільну заяву, в якій засудили анексію Росією українських територій та закликали НАТО суттєво збільшити військову допомогу Україні. Про це повідомляє портал "Коментарі", з посиланням на заяву.

Заяву підписали президент Чехії Мілош Земан, президент Естонії Алар Каріс, президент Латвії Егілс Левітс, президент Литви Гітанас Науседа, президент Північної Македонії Стево Пендаровський, президент Чорногорії Міло Джуканович, президент Польщі Анджей Дуда, президент Румунії Клаус Йоханісуз та президент Румунії Клаус Йоханніс.

У заяві зазначається, що президенти восьми держав НАТО були у Києві вже під час повномасштабної війни і "на власні очі побачили наслідки російської агресії".

"Ми підтверджуємо нашу підтримку суверенітету та територіальної цілісності України. Ми не визнаємо і ніколи не визнаємо спроб Росії анексувати будь-яку українську територію", - зазначають вони.

Також президенти держав Центрально-Східної Європи висловили тверду підтримку рішенню Бухарестського саміту НАТО 2008 року щодо майбутнього членства України в Альянсі.

"Ми підтримуємо Україну в її захисті від російського вторгнення, вимагаємо від Росії негайного виведення військ з усіх окупованих територій і закликаємо всіх членів Альянсу суттєво збільшити військову допомогу Україні. Усіх, хто вчиняє злочини агресії, мають бути притягнуті до відповідальності та постати перед судом", - підсумовується у заяві.

Читайте також на порталі "Коментарі" - МЗС України у відповідь на "приєднання" до РФ "ДНР", "ЛНР", Херсонської та Запорізької областей закликало іноземні держави прискорити надання нашій державі всієї необхідної військової, економічної та фінансової допомоги, запровадити додаткові жорсткі санкції проти Росії, вигнати її з міжнародних організацій, а також підтримати ініціативу щодо створення Спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України. Якою є ймовірність, що заклик буде почутий? Що ще цивілізований світ може зробити, щоб покласти край російській агресії? Видання "Коментарі" із цими питаннями звернулося до експертів.