Данілов жорстко висловився про зернову угоду, натякнувши, що Україна продовжуватиме посилати кораблі.

Олексій Данілов зазначив, що з Росією не було жодної "угоди", були домовленості з ООН та Туреччиною

Україна не виходила із зернової угоди. Тому продовжить робити все можливе, щоб країни, що потребують, продовжували отримувати продовольство, незважаючи на шантаж Росії. Як повідомляє портал "Коментарі", таку заяву в ефірі "Українського радіо" зробив секретар РНБО Олексій Данілов.

Секретар РНБО нагадав, що офіційний Київ підписував документи з ООН. Також було підписано документи з Туреччиною, яка має вихід до Чорного моря. З Росією від імені України ніхто жодних переговорів не вів і жодних угод не підписував.

"Звідки виходила Росія – нам то по цимбалах, тому що ми з ними ніяких відносин з цього приводу не мали. Ми будемо робити те, що вважаємо за необхідне, будемо рухати кораблі з зерном туди, куди вважаємо за потрібне, і ні в кого питати дозволу не збираємось. Те, що країна терорист на сьогоднішній день тероризує не тільки нашу країну, а й увесь світ, це більше питання до світу: до якої межі вони будуть терпіти ці витребеньки, які робить РФ. Чи то залітаючи на територію країни НАТО, Польщі, спільно з білорусами, чи атакуючи порти Ізмаїла, які знаходяться фактично на кордоні Румунії (так само країни НАТО). Коли в них терпець урветься, нам складно сказати, але ми точно будемо робити все від нас залежне, щоб наша їжа була доступна світу", - зазначив Данілов.

Читайте також на порталі "Коментарі" - турецький президент Реджеп Тайіп Ердоган, нарешті, зумів провести телефонні переговори з президентом РФ Володимиром Путіним – через два тижні після виходу росіян із зернової угоди та терору українських портів та зерносховищ, який розпочався згодом. Політики домовилися про очну зустріч. При цьому Путін висловив готовність повернутись до зернової угоди, але лише тоді, коли всі російські вимоги будуть виконані. Тим часом про нові військові злочини Росії – цілеспрямоване знищення портової інфраструктури та технічних об'єктів, які зберігали українське зерно, говорять уже не лише представники Офісу президента України (наголошуючи на недостатньо жорсткій реакції світу), а й – румунське керівництво. Український президент Володимир Зеленський закликає світ не звикати до російського терору, наголошуючи на тому, що Москва веде битву за глобальну катастрофу, за руйнування світового продовольчого ринку. Чому досі немає адекватної реакції зі сторони світової спільноти на черговий етап ескалації з боку РФ? Як ситуація із зерновою угодою і взагалі у Чорному морі може розвиватися далі? Видання "Коментарі" із цими питаннями звернулося до експертів.