Ціна на нафту і газ йде вниз - як ще більше вдарити по можливості Росії продовжувати війну
Коли експортні доходи агресора від нафти будуть зведені до критичного мінімуму, можна буде говорити про поступове зупинення військової машини РФ
Ціна на російську нафту бренду Urals впала до 37,80 доларів за барель, що значно нижче за ліміт 60 доларів за барель нафти країни-агресора, встановленого G7. Різко йде вниз також ціна на газ. Що можна сказати про енергетичні удари, які вже одержала Росія? Що потрібно зробити, щоб ще більше скоротити її можливості продовжувати війну? Видання "Коментарі" із цими питаннями звернулося до експертів.
Наша країна не має можливості впливати на результат економічних баталій, окрім одного – якнайшвидшої перемоги над агресором
Глава Експертної платформи з енергоефективності (Expert Platform for Energy Efficiency) Ігор Черкашин пояснює:
Що стосується газу і нафти, то Україну, акцентує експерт, це може цікавити лише як репарації з країни агресора.
У другій половині січня слід переглянути цінову "стелю" на нафту у бік зменшення
Експерт з питань енергетики Центру Разумкова, екс-директор з інтегрованих комунікацій НАК "Нафтогаз України" Максим Білявський упевнений, що слід продовжувати тиск на російських виробників та експортерів нафти.
На його думку, агресор має бути обмежений як за ціною, так і за обсягами відвантаження нафти.
За словами експерта, цілком реально вивести з глобального ринку всю нафту російського походження. А коли експортні доходи агресора від нафти будуть зведені до критичного мінімуму, можна буде говорити про поступове зупинення військової машини РФ.
Читайте також на порталі "Коментарі" – одного бажання мало – чому Литва не зможе передати Україні активи РФ.