Головна Новини Суспільство події Чому в Україні тепло, а в Польщі та Чехії затопило: пояснює експерт
commentss НОВИНИ Всі новини

Чому в Україні тепло, а в Польщі та Чехії затопило: пояснює експерт

Тепла осінь в Україні викликає повені в Європі

сьогодні, 13:41
Поділіться публікацією:

Центральна Європа стикається із масштабними повенями на тлі аномально теплої осені в Україні. Олег Лістопад, експерт Мережі захисту національних інтересів АНТС, в ефірі Українського радіо наголосив, що глобальні кліматичні зміни та збільшення концентрації парникових газів в атмосфері стають основними причинами цих явищ. За його словами, ситуація вимагає не лише міжнародної уваги, а й негайних дій щодо адаптації та пом'якшення наслідків зміни клімату.

Чому в Україні тепло, а в Польщі та Чехії затопило: пояснює експерт

Експерт пояснює зв'язок між теплою осінню в Україні та паводками в Європі

Останніми роками метеорологічні умови у Європі значно змінилися. За словами Листопада, циклон, що прийшов у регіон, приніс із собою сильні опади, що стало каталізатором для поточних паводків у Польщі та Чехії. Експерт зазначає, що подібні екстремальні погодні умови відбуваються все частіше через зростання глобальних температур та збільшення вологості в атмосфері.

Нічого в цьому особливого немає. Питання в тому, наскільки ці явища сильні, і наскільки вони часто відбуваються. Ось це вже наслідки того, що називають фахівці зміною клімату, коли глобальна середньостатистична температура збільшується, а вона збільшується через те, що до атмосфери потрапляють парникові гази, тобто в атмосфері збільшується кількість вуглецю, вуглекислого газу, і через це атмосфера нагрівається", — сказав Листопад.

Фахівець також звернув увагу на так звані "червоні лінії" — умовні межі, які визначають максимально можливий рівень підйому води у разі екстремальних паводків. Ті, хто будує житло нижче за ці лінії, не можуть розраховувати на компенсацію збитків від держави або на вигідне страхування.

"Для подій, які трапляються з такою великою силою раз на 50 років, приблизно зрозуміло, куди може піднятися вода — ці умовні лінії накреслені на картах, і хто будується нижче за ці лінії, жодних компенсацій від держави він не отримає. І ніяка фірма страхувати, якщо і буде, то під такі відсотки, що власник такої нерухомості не захоче страхуватись”, — зазначив він.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини