Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Ситуація з санкціями проти Росії виглядає дедалі непривабливішою. Стало відомо, що низка західних банків, які залишилися працювати в РФ, сплачують сотні мільйонів євро податків до бюджету країни-агресора. Та сама Німеччина виступає проти конфіскації російських активів. А ті ж самі США дозволили проводити операції з російськими банками для розрахунків у сфері енергетики. При цьому Європа, зумівши частково злізти з російської газової голки, вступає в залежність від російських мінеральних добрив. А РФ продовжує ігри з танкерним флотом, оминаючи західні нафтові санкції. Як зробити обмеження проти країни-агресора ефективнішими, а російську економіку – більш ослабленою? Портал "Коментарі" із цим питанням звернувся до експертів.
Санкції проти Росії. Фото: з відкритих джерел
Доктор економічних наук, професор, заслужений економіст України, народний депутат V-VI скликань Олексій Плотніков погоджується з тим, що ситуація з санкціями виглядає некрасиво.
На жаль, продовжує він, такий підхід проглядається у всьому – у дуже щадних ударах по банківській системі, нафтовій, газовій, мінеральних добривах і так далі.
На його думку, у санкціях не повинно бути виключення (коли ті чи інші країни ЄС, наприклад, до них не примикають). Торгівля з Росією має стати табу. Її банки слід повністю відключати від системи SWIFT. Експорт нафти – під повну заборону, тіньовий флот та всіх, хто причетний до його створення та функціонування – під найпотужніші санкції.
Механізми рішення є – їх просто слід задіяти, впевнений експерт.
Глава Українського аналітичного центру, економіст Олександр Охріменко розмірковує так:
За словами експерта, у статті Financial Times перекрутили цифри. Взяли рублі – і видали за євро, вказавши суму 800 мільйонів євро. Насправді сплачені мільйони рублів, запевняє Олександр Охріменко. І це небагато.
Читайте також на порталі "Коментарі" — гроші на війну будуть: Росія вигадала, як обійти санкції США.
Новини