Чи втомилися українці від війни і як почуваються: дослідження

Соціологи показали, як українці переживають період війни

Соціологи опитали українців на стан емоційного напруження та рівень стресу. Опитування провела соціологічна група "Рейтинг" в рамках проекту "Україна в умовах війни".

Станом на 10 квітня серед українців зріс рівень емоційного напруження до 3,5 - це найвищий індекс за дворічний термін проведення опитувань з 2020 року. За результатами дослідження, 47% опитаних заявили, що мають напружений стан, 8% сказали, що вони спокійні.

51% респондентів розповіли, що перебувають в відносно нормальних обставинах(серед тих, хто залишився, таких 52%, серед переселенців таких 47%), 44% мають труднощі (43% тих, хто лишився й 47% серед переселенців), 5% перебувають в складній ситуації (тих, що лишилися - 4%, серед переселенців 7%). За регіонами таких, що мають труднощі, найбільше на півдні - 52%, на заході - 35%, на сході - 48%, в центрі - 44%.

Українці розповіли, як змінилося їх ставлення до оточуючих й чи вдається уникати конфліктів. З рідними і близькими стосунки миролюбні в 94% опитаних, 5% сказали, що уникають контактів. З сусідами миряться 89%, уникають спілкування 9%, з незнайомцями миряться 67%, не спілкуються 29%, агресивних 1%, 3% обрали відповідь "важко відповісти".

Індекс життєстійкості українців 3,9 з 5. Однак багато людей говорять про втому - 64% опитаних втомилися, 60% погано сплять вночі, 45% говорять, що не слідкують за здоров'ям, 40% визнають, що погано харчуються. Такі дані по індексу життєстійкості, тож 59% мають середній рівень життєстійкості, 39% високий, низький всього 2%. Більший індекс мають ті, хто зайнятий та має роботу, складніше безробітним та пенсіонерам. Кращий психологічний стан в людей, що не покинули домівки порівняно з переселенцями - 41% до 32%. За гендером більше чоловіків мають високий рівень життєстійкості 43% та 36% жінок.

За результатами опитування встановлено, що рівень психологічного виснаження 2,0. 71% опитаних мають середній рівень виснаження, 2% високий, 27% низький. Більше виснаження відчувають жінки та молодь до 35 років, переселенці та безробітні. В 58% опитаних часто поганий настрій. 50% респондентів мають менше довіри до інших, 36 % відчувають безпорадність, 27% не почуваються в безпеці.

Як повідомляв портал, визначено скільки українців втратили роботу через війну. Дослідження показує, яке наразі економічне становище населення. За даними опитування, не всі ті громадяни, що мали роботу до війни наразі продовжили працювати.