Чи вдасться конфіскувати заморожені російські активи: які варіанти розвитку подій
Для України важлива не лише законодавча підтримка конфіскації російських активів з боку США, потрібно, щоб аналогічні кроки зробили всі країни G-7
Адміністрація президента США Джо Байдена підтримала законодавство, яке дозволить конфіскувати у всьому світі близько 300 мільярдів доларів заморожених російських активів на користь України. Але Білий дім хоче узгодити це питання із союзниками з "Великої сімки", бо близько 200 мільярдів доларів заморожених російських активів зберігається в Європі. У свою чергу, Росія нібито планує подавати судові позови, якщо така конфіскація розпочнеться. Чи вдасться ці кошти конфіскувати? Які варіанти розвитку подій? Портал "Коментарі" із цими питаннями звернувся до експертів.
Багато що залежить від позиції всіх країн G-7
Економіст, член товариства фінансових аналітиків, екс-член Ради НБУ Віталій Шапран розмірковує так:
На думку експерта, зараз для України важливим є не тільки прийняття HR4175, але й щоб аналогічні кроки були зроблені всіма країнами G-7. Це, пояснює він, дозволить зняти останній бар'єр перед конфіскацією цих активів.
Він вважає, що, якщо аналог американського законопроєкту HR4175 буде ухвалено всіма країнами G-7, то всі центральні банки емітенти резервних валют (відповідно до визначення МВФ до резервних валют належать: долар США, євро, японська ієна, британський фунт стерлінгів, юань, швейцарський франк, канадський долар, австралійський долар), крім Народного банку Китаю (КНР), будуть в рівних умовах. І, найімовірніше, погодяться на конфіскацію.
Скептичне ставлення до можливості вилучення російських коштів
Доктор економічних наук, професор, заслужений економіст України, народний депутат V-VI скликань Олексій Плотніков наголошує, що заморожені активи – це досить специфічна сфера.
На його думку, США не заперечують проти конфіскації таких коштів, тому що у них їх якраз небагато. Левова частка – у Європі.
Тому, зізнався експерт, він має скептичне ставлення до можливості вилучення цих коштів.
Читайте також на порталі "Коментарі" - що дадуть Україні гарантії безпеки від Великобританії: чи виправдалися очікування.