Чи варто українцям готуватися до блекаутів: у Міненергетики відповіли

Герман Галущенко радить готуватися до будь-яких сценаріїв навесні та влітку

Країна-агресор відновила атаки на енергетичну інфраструктуру України. Тому українцям потрібно готуватися до будь-яких сценаріїв навесні та влітку. Як повідомляє портал "Коментарі", таку заяву в інтерв'ю телеканалу "Рада" зробив міністр енергетики Герман Галущенко.

"Війна триває, і атаки не закінчилися. Відповідно, відповідь на це питання лежить у подальших атаках і навіть не сам факт атак, тому що вони відбуваються щодня та ніч, але з погляду впливу цих атак на систему", - заявив міністр.

Він додав, що це питання йому часто ставили до початку опалювального сезону минулого року. Герман Галущенко зазначив, його тоді питали, чи купувати генератори, чи треба павербанки.

"Завжди говорив, коли міністр каже: "Все купуємо генератори", то це трохи лякає. Але насправді я хочу повторитися: "Так, купуйте, готуйтеся, але ми зробимо все, що від нас залежить, щоб вони вам не знадобилися". І як показує вже зима, ми зробили все, і вони не знадобилися. Наразі відновилися масовані атаки, тому потрібно бути готовими до будь-яких сценаріїв", - висловився міністр.

Читайте також на порталі "Коментарі" - Україна пережила в ніч на 11 квітня черговий масований ракетно-дроновий удар з боку РФ, яка цілеспрямовано била по об'єктах критичної енерго-інфраструктури. За словами президента Володимира Зеленського, агресор випустив понад 40 ракет та близько 40 ударних дронів. Глава держави вкотре закликав наших закордонних партнерів надати Україні допомогу ППО та іншою оборонною підтримкою, а не заплющувати очі на те, що відбувається, не влаштовувати довгі дискусії. З аналогічним закликом звернувся до європейців головний дипломат ЄС Жозеп Боррель, присоромивши Євросоюз, який недостатньо робить для захисту України від російських атак. Що відбувається із Заходом? Чому одні країни демонструють активну підтримку України (ті ж Великобританія, Франція, балтійські держави), а інші, які раніше обіцяли допомагати, поводяться, м'яко кажучи, дивно (ті ж США чи Німеччина, де досі не наважилися передати нам далекобійні ракети Taurus )? Видання "Коментарі" із цими питаннями звернулося до експертів.