Рубрики
МЕНЮ
Клименко Елена
Починаючи з 1 березня 2025 року частина медичних декларацій для дітей, укладених із сімейними лікарями, може бути анульована через нові вимоги до верифікації, визначені Постановою Кабінету Міністрів України від 24 грудня 2024 року.
Фото: з відкритих джерел
Щоб уникнути скасування декларацій, батькам слід звернутися до сімейного лікаря для оновлення необхідних даних. Це можна зробити або через телефон, або під час особистого візиту.
Ось які відомості потрібно надати або оновити:
· повне ім’я дитини (з прізвищем, ім’ям та по батькові, якщо є);
· стать;
· дата та місце народження;
· реєстраційний номер ІПН або підтвердження відмови від його отримання;
· фактична адреса проживання;
· дані одного з документів: паспорт громадянина України, тимчасове посвідчення, свідоцтво про народження (для дітей до 14 років) або інші документи, посвідка на постійне проживання, посвідчення біженця або осіб, що потребують додаткового захисту.
Особливо важливо перевірити наявність ІПН у дитини. Усі неповнолітні повинні мати ідентифікаційний номер. Якщо дитина не має ІПН, необхідно звернутися до податкової для його оформлення і передати цю інформацію сімейному лікарю. Якщо декларація була укладена з педіатром, після досягнення дитиною 18 років потрібно підписати нову декларацію із сімейним лікарем або терапевтом, оскільки педіатр не має права обслуговувати пацієнтів старше 18 років. Регулярне оновлення та перевірка даних гарантує безперебійний доступ дитини до медичних послуг, які надаються державою.
Також, у додатку "Дія" незабаром з’являться нові можливості, такі як електронні рецепти та направлення до лікаря.
Раніше "Коментарі" писали, що багато людей, отримавши призначення на антибіотики, не поспішають відмовлятися від звичних алкогольних напоїв, таких як вино або пиво, і не обмежують себе під час святкувань чи вечірок. Однак спільний прийом алкоголю та антибіотиків може призвести до серйозних побічних ефектів.
Новини