Зрада і колаборанти: генпрокурор розповіла, скільки розслідується справ й кого підозрюють

Прокурори відкрили понад 600 проваджень за фактами зради і колабораціонізму

За 41 добу зареєстровано 415 кримінальних проваджень за статтею 111 Кримінального кодексу(державна зрада) та 222 провадження за статтею 111-1 Кримінального кодексу (колабораційна діяльність). Про це повідомила генеральний прокурор Ірина Венедіктова.

Підозри в держзраді оголошено 94 особам, в колабораційній діяльності - 27 особам. Серед них Ілля Кива, депутатка Мелітопольської міськради, депутат Полтавської облради, депутат Енергодарської міської ради, заступник голови Бердянської РДА, Куп’янський міський голова, голова Південноміської територіальної громади, суддя та керівник апарату Старобільського райсуду Луганської області, керівник однієї з окружних прокуратур Миколаївської області.

"Наразі розслідується також імовірна діяльність на користь ворога та співпраця з агресором співробітників правоохоронних органів, працівників виправних колоній, Держслужби статистики України, органів виконавчої служби, лісової галузі, митників, помічників народних депутатів України, інших громадян України. Ми виведемо на чисту воду "щурів" в будь-яких органах. Ми про всіх вас знаємо! Тих, хто перефарбовується і перевзувається на льоту чекає вища міра покарання. "Русский мир" не врятує", - написала очільниця генпрокуратури.

Як повідомляв портал, в ДБР розпочали націоналізацію майна російських підприємців. Працівниками ДБР виявлено 176 залізничних вагонів та цистерн, що були розташовані на території Івано-Франківській області . Це майно належить бізнесменам з білорусі та росії. Орієнтовна вартість майна становить майже 264 млн грн.