Теракт у центрі Рівного: російська агентка хотіла підірвати популярний готель

50-річну жінку завербували через сайт знайомств: у номері готелю вона залишила вибухівку та камеру для російських спецслужб.

Служба безпеки України завершила досудове розслідування у справі російської агентки, яка минулого літа готувала теракт в одному з найпопулярніших готелів Рівного. Обвинувальний акт уже скерували до суду. Кривавому злочину вдалося запобігти завдяки роботі контррозвідки СБУ. Про це повідомляє пресслужба відомства.

За даними слідства, жінка діяла на пряме замовлення спецслужб РФ. В одному з готельних номерів вона залишила саморобний вибуховий пристрій, начинений засобами дистанційного підриву. Для того щоб російські куратори могли зафіксувати момент вибуху, агентка встановила в кімнаті мінікамеру з віддаленим доступом.

За планом ворога, вибухівку мали активувати дистанційно — за допомогою дзвінка на мобільний телефон, яким була споряджена бомба. Теракт міг призвести до масових жертв серед цивільних.

Контррозвідники СБУ затримали зловмисницю "на гарячому" — у момент, коли вона поспіхом залишала готель. Вибуховий пристрій оперативно знешкодили, не допустивши трагедії.

Слідство встановило, що підготовкою теракту займалася 50-річна мешканка Рівного. Окупанти завербували її через сайт знайомств — типовий інструмент російських спецслужб для пошуку виконавців в Україні. Після вербування жінка отримала координати схронів, де забрала готову вибухівку, а також ключ від номера, заздалегідь заброньованого на підставну особу.

Крім того, за інструкціями російського куратора агентка купувала на господарських ринках підручні матеріали для виготовлення ще одного вибухового пристрою — для нових терактів. Під час обшуків у її помешканні правоохоронці вилучили телефон із доказами співпраці з ворогом та компоненти для другої бомби.

Наразі жінці інкримінують закінчений замах на терористичний акт, вчинений за попередньою змовою групою осіб. Їй загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Читайте також в "Коментарях", що в Україні вводять режим надзвичайної ситуації.