Півмільярда гривень - сума втрат через корупцію: звіт ДБР

Три роки детективи ДБР розслідують корупцію українських високопосадовців

Про те, скільки коштів намагались вкрасти корупціонери в українських громадян, пише у своєму звіті Державне бюро розслідувань.

Працівники ДБР підсумовували роботу, яку провели протягом трьох років існування правоохоронного органу - з 2018 р. до 2021 р. За цей час вони виявили чиновників-зловмисників, які заподіяли збитків на суму більш ніж півмільярда гривень, а саме – на 524 млн грн.

Детективи зібрали докази і передали до суду 1100 обвинувальних актів. Загалом у актах зафіксовано отримання 41 млн грн хабарів. Тепер вже судді мають підібрати 1412-ти корупціонерам покарання, на яке вони заслуговують.

Найбільше серед обвинувачених поліцейських – 438 осіб, на другому місці – працівники Державної служби охорони – 128 осіб, на третьому – митники – 125 осіб. Серед корупціонерів є один держслужбовець категорії "А" – вищого корпусу державної служби, один заступник міністра і навіть один працівник самого Державного бюро розслідувань.

Приклади найбільш кричущих злочинних оборудок наведено у звіті ДБР:

- 10 млрд грн. – системна корупція київських чиновників;

- 1,5 млрд грн. – зловживання в Міненерговугулля;

- 284 млн грн. – збитки, завдані колишнім директором одного з департаментів "НАК "Нафтогаз України";

- 150 млн грн. – махінації щодо земельних ділянок у Києві;

- 100 млн грн. – незаконні дії у Івано-Франківській області з заповідними землями;

- 48 млн грн. – ціна недбалості працівника Державної служби геології та надр;

- біля 10,4 млн грн. (еквівалент 400 тис. дол.) – привласнення коштів керівництвом Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АКМА);

- біля 1,8 млн грн. (еквівалент 70 тис. дол.) – хабар посадовцю Державної служби України з надзвичайних ситуацій (ДСНС);

- біля 1 млн грн. (еквівалент 40 тис. дол.) – хабар працівнику лісгоспу за виділення землі у лісі;

- біля 651,4 тис. грн. (еквівалент 25 тис. дол.) – хабар прокурора з Бердянська;

- 250 тис. грн. – хабар, який вимагали у підприємця за звільнення від податків, працівники головні податківці Закарпатської області;

- 200 тис. грн. – систематичний розмір хабаря, який перевізники вручали чиновнику з Укртрансбезпеки.

ДБР нещодавно викрило працівників СБУ, які катували програміста і вимагали у нього кілька сот тисяч доларів. Про це видання "Коментарі" публікувало статтю, з якою можна ознайомитись за посиланням.