Екологічна катастрофа на Прикарпатті: посадовці знищували Нацпарк

На території Нацпарку «Гуцульщина» незаконно зрубали понад 1,7 тисячі дерев — керівництво лісгоспу під слідством

Масштабна незаконна вирубка лісів на території Національного природного парку "Гуцульщина" завдала державі збитків на майже 300 мільйонів гривень. Працівники ДБР разом із СБУ викрили організаторів екологічного злочину серед посадовців Кутського лісового господарства на Івано-Франківщині. Четверо фігурантів уже отримали підозру, а суд обрав для них запобіжні заходи. Про це повідомляє пресслужба ДБР.

На Івано-Франківщині викрито масштабну корупційну схему в лісовій галузі, яка завдала величезних збитків природі та державі. За даними слідства, керівництво Кутського лісового господарства організувало незаконну вирубку понад 1,7 тисячі дерев на заповідній території Національного природного парку "Гуцульщина". Вартість завданих збитків, за висновками експертів, перевищує 257 мільйонів гривень.

Схема працювала під виглядом "лісогосподарських робіт". Директор підприємства разом із начальником одного з відділів, інженером і головою ліквідаційної комісії видавали лісорубні квитки для нібито санітарних рубок. Однак такі роботи на територіях природно-заповідного фонду можливі лише за погодженням Міндовкілля та обласної адміністрації, яких не було.

Порушення відбувалися з травня по грудень 2022 року. У результаті незаконно зрубали тисячі дерев різних порід, чим завдали істотної шкоди екосистемі регіону. Усім чотирьом посадовцям повідомлено про підозру за статтями Кримінального кодексу, які передбачають до 10 років позбавлення волі.

Наразі суд обрав запобіжні заходи для підозрюваних: тримання під вартою для трьох осіб і домашній арешт для інженера. Паралельно вирішується питання про компенсацію збитків. Ця справа стала черговим нагадуванням про необхідність посилення контролю над лісовою галуззю та збереженням природних ресурсів України.

Нагадаємо, портал “Коментарі” писав, що Ексзаступника голови однієї з ОДА викрили на проханні надання 200 тис. доларів США за видачу розпорядження про виділення приватному товариству лісової ділянки державної власності у довгострокове користування. Дії експосадовця кваліфіковані за ч. 4 ст. 368 КК України.