Чому справа Чауса може стати "справою Гонгадзе": що відомо
Ексспівробітник СБУ стверджує, що Миколу Чауса утримують в таємній в'язниці Головного управління розвідки України й у нього зламана щелепа
В Україні даремно втратили інтерес до теми скандального екссудді Дніпровського районного суду Києва Миколи Чауса, викраденому в Молдові. Ситуація з його викраденням тільки загострюється, заявив ексзаступник глави Служби безпеки України Дмитро Нескромний.
За його словами, нібито операція, проведена за участю українських спецслужб з викраденням Чауса, спочатку пішла не так, тому що "Молдова усіх отфіксувала". У цій ситуації дії співробітників української розвідки незаконні та потрапляють під статті кримінальних кодексів й України, й Молдови, пояснив ексспівробітник СБУ. Тому історія з викраденням Чауса цілком може стати "справою Гонгадзе" сучасності, резюмував Нескромний.
В українських правоохоронців досі немає успіху у встановленні замовників вбивства журналістів Георгія Гонгадзе, Олеся Бузини та Павла Шеремета. Чому ці справи не доведені до логічного кінця, експерти поділилися своїми думками з виданням "Коментарі".
Адвокат Чауса Ростислав Кравець намагається розшукати екссуддю в таємних в'язницях за допомогою звернень до українських судів. Юрист повідомив, що 4 червня в Солом'янському районному суді Києва відбулося засідання про незаконне утримання екссудді Миколи Чауса.
Про справу екссудді Миколи Чауса "Коментарі" повідомляли й раніше. Верховний суд Молдови передав справу про екстрадицію екссудді Чауса на розгляд до Конституційного суду країни, а в Україні клопотання по справі Чауса його адвокат обіцяв подати одразу в кілька судів.
У Молдові розслідувати викрадення Чауса доручила особисто президент Майя Санду. Вона заявила про неприпустимість подібних інцидентів у своїй країні. Правоохоронці Молдови стверджують, що Чауса вивезли в Україну в багажнику автомобіля, що належить українському посольству в Кишиневі. Після викрадення Чауса в Молдові українському міністру закордонних справ Дмитру Кулебі довелося переконувати свого молдавського колегу, що Україна не має до цього відношення.
Нагадаємо, у 2016 році НАБУ порушило проти Чауса кримінальну справу. Українського суддю спіймали на хабарі в 150 тис. дол., але затримати не могли через суддівський імунітет. Цього ж року Верховна Рада позбавила його недоторканності судді. У 2017 році екссуддю затримали в Кишиневі. У Молдові Чаус просив політичного притулку. В разі відмови йому загрожувала екстрадиція.