Рубрики
МЕНЮ
Марьян Ощановский
На брифінгу, який відбувся в Київському університеті культури, автор ідеї, генеральний продюсер, засновник і меценат премії Михайло Поплавський представив співорганізатора цьогорічної церемонії нагородження, народного артиста України Павла Зіброва.
Поплавський і Зібров запустили спільний пісенний проєкт. Фото з відкритих джерел
Михайло Поплавський зазначив, що команда професіоналів розпочала роботу над проєктом, затвердила номінації, розробляє сценографію, експерти приймають заявки. Враховуються популярність виконавців у радіоротації і телепросторі, перегляди в соціальних мережах, участь у благодійних заходах і концертна діяльність на підтримку ЗСУ.
Найкращі співаки будуть боротися за перемогу в номінаціях: "Душа української пісні", "Гордість української пісні", "Легенда української пісні", "Надія української пісні", "Гарант української пісні".
Окрім виконавців, відзначать творців української музики – поетів та композиторів.
Народний артист України Павло Зібров сказав: "Мені дуже приємно, що ви запросили мене стати співорганізатором проєкту. Це велика честь і відповідальність. Буде цікавий відбір. Я впевнений, що візьмуть участь як молоді виконавці, так і метри української естради. Кожну пісню пропустимо через серце, саме так ми працюватимемо. Оберемо найкращих. "Пісні обпалені війною"– тематика є болючою та актуальною. Зараз дуже багато артистів їздять з концертами до переселенців, у військові частини та госпіталі, на передову".
Історія проєкту:
"Українська пісня року" – це мегапроєкт, який понад 20 років пропагує українську пісню як у країні, так і на світовому рівні, формує українську ідентичність та об'єднує навколо цінностей єднання, любові до рідної мови та культури.
У 2004 році відбулася прем’єра музичного проєкту "Наша пісня" на українському телебаченні, коли українська музика не була мейнстримом, а інформаційний простір заполонив російський контент. Створювати українське було не модно, не вигідно, що спричинило катастрофічну ситуацію. Михайло Поплавський разом з однодумцями порушили цю проблему публічно, викликавши суспільний резонанс. Він заявив про амбітну місію – зберегти й розвивати українську музично-пісенну творчість, відкривати нові імена молодих талановитих артистів.
Михайло Поплавський втілив свою, здавалось би, нереальну ідею – показати українську пісню всьому світу.
2 квітня 2012 року до Книги світових рекордів Гіннеса увійшов безпрецедентний проєкт "Пісня об’єднує нас!" у категорії "Найтриваліший музичний телевізійний марафон національної пісні у прямому ефірі".
П’ять діб безперервно, з 5:30 ранку 29 березня до 12:30 2 квітня 2012 року на весь світ транслювались українські пісні у живому виконанні різножанрових артистів і гуртів. Уперше музичний тріумф нашої держави спостерігали на всіх континентах, марафон дивились у 150 країнах. Свято української пісні тривало 110 годин, 3 хвилини й 27 секунд.
Грандіозну церемонію нагородження національної премії "Українська пісня року" у 2017 році Михайло Поплавський провів у Варшаві.
Церемонії нагородження Національної музичної премії "Українська пісня року" (2019-2022 рр.) вражали глядачів масштабністю та оригінальністю, енергетикою гордості й любові до свого народу, рідного краю, культури та традицій.
У 2021 році, рік 30-ї річниці Незалежності України,премія відбулася в Міжнародний день вишиванки, об’єднавши на одній сцені легенд української пісні та молодих виконавців під гаслом "Тримаймо разом українську хвилю!".
16 лютого 2022 року в День єднання українців премія вкотре відзначила переможців на головній сцені країни – у Національному палаці мистецтв "Україна".
Оргкомітет Національної музичної премії "Українська пісня року – 2024" чекає на композиції: [email protected], тел.: +380 96 144 44 94
Новини