Рубрики
МЕНЮ
Станислав Молчанов
У районах, що прилягають до сховищ відходів виробництва Миколаївського глиноземного заводу (червоного шламу), значно збільшилася смертність від раку. Про це йдеться у статті УНІАН "МГЗ проти постраждалих: чи виграють миколаївці битву за своє здоров'я".
Миколаївський глиноземний завод - фото з відкритих джерел
Повідомляється, що у Вітовському районі Миколаївської області протягом 2011-19 років кількість померлих від раку ротоглотки збільшилася більш ніж утричі. При цьому у всій Миколаївській області протягом останнього десятиліття ці цифри не змінилися.
Також наводиться інформація загалом за кількістю смертей від раку в районі шламосховищ МГЗ: за 2011-19 роки їх побільшало на 38,6%. Водночас у Миколаївській області за 2011-20 роки смертність населення від раку впала на 30%.
Нагадаємо, раніше експертиза Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції виявила низку небезпечних речовин у відходах червоного шламу Миколаївського глиноземного заводу, які негативно впливають на навколишнє природне середовище, а також життя та здоров'я людини.
У червоному шламі були виявлені миш'як, кадмій, ртуть, свинець, а також елементи алюмінію, бор, кальцій, хром, залізо, магній, сірка, стибіум, станам, ванадій, стронцій та силіцій, які становлять найбільшу небезпеку для людей.
Наприкінці 2019 року місцеві жителі ініціювали створення громадської організації "Стоп Шлам". У травні поточного року постраждалі від дій МГЗ довели в суді першої інстанції , що діяльність підприємства, а саме складування понад 47 мільйонів тонн токсичного червоного шламу, завдають непоправної шкоди екології регіону.
Новини