Протести на Майдані: як ситуація може розвиватися далі
Учасники акції вимагали проведення дострокових виборів до українського парламенту та відставки посадових осіб
Увечері 1 грудня у Києві відбувся "безстроковий протест" проти політики влади. Щоправда, безстроковим він не був. Учасники акції звинувачують владу у корупції, бездіяльності проти загрози з боку РФ, вимагають відставок, зокрема керівництва Офісу президента.
Про що говорить ця ситуація і як вона може розвиватись далі? Експерти поділилися своїми думками із виданням "Коментарі".
Оскільки вимоги не були виконані, а мітингувальники розійшлися – весь "безстроковий протест" виявився просто пафосним дійством
Політолог, експерт Аналітичної групи "Левіафан" Микола Мельник зазначає:
Микола Мельник не виключає, що Петро Порошенко та Банкова про щось домовилися.
На думку аналітика, президентові вдалося саме розповідями про держпереворот медійно перебити тему "вагнергейту" та пов'язану з нею тему вимоги відставки голови ОП – Андрія Єрмака.
Зараз дуже висока ймовірність диверсій з боку Росії, якими вона може намагатися вплинути на внутрішньоукраїнську політику та викликати заворушення
Політексперт, кандидат політичних наук Олександр Палій вважає, що питання суспільства до Єрмака, так само як вимоги його відставки – цілком очікувані та аргументовані. Так само, як протести з цього приводу.
Він висловлює надію, що українська влада піддасться не російському тиску, а тиску з боку відповідальної частини українського суспільства – і буде змушена проводити реальні реформи (зокрема судову) та приймати правильні кадрові рішення.
Раніше на порталі "Коментарі" послання Зеленського до Верховної Ради: наскільки дії президента відповідають його заявам.