На шаленій швидкості в дерево: 13-річна дівчинка з Чернігова отримала два переломи черепа під час катання з гірки

Катання на надувному тюбінгу завершилося важкими травмами голови — медики в Чернігові готують дитину до операції.

У лісовому масиві Ялівщина в Чернігові під час катання з гірки на надувній "плюшці" 13-річна дівчинка на великій швидкості врізалася в дерево. Унаслідок зіткнення дитина отримала два переломи черепа, гематому та струс головного мозку.

Постраждалу терміново госпіталізували до Чернігівської обласної дитячої лікарні, де вона наразі готується до оперативного втручання. Про це повідомив журналістам завідувач ортопедо-травматологічного відділення медзакладу Артур Руденко.

За словами лікаря, ситуація з дитячим травматизмом цієї зими різко погіршилась. У середньому щодня до травмпункту звертаються 18–20 дітей, і значна частина з них — із серйозними ушкодженнями.

"Почастішали черепно-мозкові травми, забої обличчя, переломи кінцівок. І це не лише через катання з гірок, а й через слизькі тротуари та небезпечний стан інвентарю", — пояснив лікар.

Медик звернув окрему увагу на стан популярних серед дітей надувних "плюшок". Багато з них мають обмежений термін експлуатації — з часом відриваються ручки, пошкоджується корпус, але діти продовжують кататися. У результаті тюбінги перевертаються або втрачають керованість, що часто закінчується серйозними травмами.

Лікарі закликають батьків ретельно перевіряти стан спорядження, а також обирати безпечні, підготовлені місця для зимових розваг. Одна секунда неконтрольованого спуску може обернутися місяцями лікування та реабілітації.

Про інцидент поінформовані правоохоронні органи, які з’ясовують усі обставини події. У разі виявлення порушень вимог безпеки або недбалості відповідальних осіб можлива правова оцінка їхніх дій згідно з чинним законодавством України.

До слова, раніше "Коментарі" повідомляли, що у Немишлянському районі Харкова сталася трагічна подія, яка сколихнула місцеву громаду. 18 січня близько 14:00 мешканці вулиці помітили на снігу тіло жінки та одразу викликали поліцію. На місці події правоохоронці виявили 70-річну жінку без ознак життя. Поруч лежав тюбінг — ймовірно, знаряддя зимових розваг, що стало причиною трагедії.