Рубрики
МЕНЮ
Черновалова Кристина
З моменту початку повномасштабного вторгнення РФ на територію України біженці, які переїхали до Литви, значно зміцнили місцеву економіку, сплативши до бюджету країни понад 205 млн. євро податків.
Як працевлаштування українців сприяє економіці Литви
Лише за останні сім місяців цього року українці заплатили 65,2 млн. євро, що на 25% більше, ніж минулого року. З кожним роком їхній внесок зростає: 2022 року це було 45 млн євро, а 2023 — уже 95 млн євро.
Де та ким працюють українці у Литві
З початку війни до Литви приїхали близько 89 тис. українців, серед яких були діти, люди похилого віку та працездатні громадяни. Станом на сьогодні близько 34 тис. з них працюють за офіційними контрактами. Найбільше українців працевлаштовано у таких містах, як Вільнюс, Клайпеда, Каунас та Шяуляй.
Основні галузі, де вони знайшли роботу, — це транспорт та складування, виробництво, будівництво та надання послуг у сфері готельного бізнесу та харчування. Але є й ті, хто працює на менш кваліфікованих посадах, таких як прибиральники, кухонні помічники та робітники у сільському господарстві.
Скільки заробляють українці
Заробітна плата українців залежить від типу роботи і варіюється від мінімальної 708,4 євро до 2000 євро на місяць. Деякі українці займають висококваліфіковані позиції та працюють управлінцями, лікарями, ІТ-фахівцями та вчителями.
Читайте також на порталі "Коментарі" — Чехія відрізняється високим рівнем зайнятості серед українських біженців. Це означає, що багато українців вже знайшли там роботу та можуть платити за житло та інші потреби. У Чехії є багато роботи у таких сферах, як виробництво, послуги, логістика, IT та туризм.
Новини