Росіяни знову брешуть: польські прикордонники розкрили правду про черги на кордоні

Ніякої масової втечі: Польща розвінчала російські заяви про українських біженців

Російська пропаганда поширює черговий фейк про українців: цього разу вони заявляють, що через зниження мобілізаційного віку до Польщі щодня тікає 150 тисяч українців. Польські прикордонники запевняють: це неправда. Збільшення руху на кордоні пов’язане з новорічно-різдвяними святами, коли українці їдуть до рідних, а не через паніку.

Проросійські медіа активно розганяли інформацію про нібито масовий потік біженців із України. Вони стверджували, що українці масово залишають країну через страх перед мобілізацією. Польські прикордонники спростували ці заяви, пояснивши, що це звичайний передсвятковий період, коли трафік на кордоні зростає.

Польська Прикордонна служба наголосила, що збільшення руху на кордоні в грудні є абсолютно нормальним явищем. Люди активно подорожують, щоб провести свята з родинами. Зокрема, багато українців, які живуть у Польщі, повертаються до України на Різдво, а дехто їде до рідних у Польщу.

"Збільшення прикордонного руху, що спостерігається в передріздвяний період, є стандартним явищем і відбувається циклічно в цей час", - зазначив підполковник прессекретар Бещадського відділу Прикордонної служби Пьотр Закєлаж.

Заступник директора Центру діалогу ім. Юліуша Мерошевського Лукаш Адамський також підтвердив, що така ситуація є типовою. Він пояснив, що більшість українців, які приїжджають до Польщі взимку, це жінки, адже чоловіки не можуть виїжджати через обмеження воєнного стану. Туристичні поїздки трапляються рідше, оскільки в Україні небагато безпечних місць для відпочинку.

Читайте також на порталі “Коментарі” - Щоб повернути українців, які через війну виїхали за кордон, країні потрібно створити гідні умови. Серед ключових факторів – робочі місця із зарплатами на рівні хоча б 70% від того, що люди отримували в Європі. Таку думку висловив в інтерв’ю РБК-Україна Олексій Позняк, старший науковий співробітник Інституту демографії та соціальних досліджень імені М.В. Птухи.