Польща змінює правила для українських біженців: що потрібно знати

Польща змінює умови розміщення українських біженців та поясню, хто залишиться у державних притулках.

З 1 листопада 2025 року уряд Польщі істотно змінить правила розміщення українських біженців. Згідно з ухваленим 15 липня рішенням Ради міністрів, державні центри колективного розміщення (OZZ) прийматимуть лише представників так званих захищених груп до яких належать пенсіонери, вагітні жінки та особи з інвалідністю.

Речник польського уряду Адам Шлапка пояснив, що зміни відповідають новій фазі політики допомоги українцям, яка буде більше зосереджена на потребах окремих груп біженців з України.

"МВС та адміністрація вважає, що зараз той момент, коли цей вид підтримки може бути припинений", - пояснив Шлапка.

Зміни стосуються українських біженців, які проживають у центрах колективного розміщення понад 120 днів. Як пояснила речниця Мазовецького воєводства Йоанна Баганек, після чотиримісячного терміну держава вже зараз вимагає часткової доплати за проживання та харчування. Ці правила діятимуть і надалі, однак з листопада більшість таких центрів будуть доступні виключно для вразливих категорій населення.

"Після цих 120 днів, які відраховуються з першого дня виїзду з України до Польщі, починається період фінансової співучасті", - наголосила Баганек.

Польський уряд також анонсував програму "За незалежність" для тих, хто не належить до захищених груп. Близько 6 тисяч українських біженців зможуть скористатися фінансовою підтримкою на оренду житла та курси польської мови. Кошти на реалізацію програми надаватимуться з бюджету ЄС.

Раніше портал "Коментарі" повідомляв про те, в яких країнах дитина може отримати громадянство там, де вона народилася.

Також "Коментарі" писали про нові правила для українських біженців у Європі. Де більше не приймають.