На Заході серйозно замислилися: чому вже не хочуть повернення біженців до України

Reuters пише про те, що повернення біженців в Україну може завдати шкоди економікам Східної Європи

Повернення українців додому після підписання мирної угоди з Росією може призвести до нових економічних викликів для країн Східної Європи, зокрема через відтік українських робітників, що може спричинити дефіцит на ринку праці та посилити інфляцію. Як повідомляє портал "Коментарі", про це пише "Reuters".

ЗМІ пише, країни Центральної та Східної Європи, які за останні два роки прийняли понад 4,3 мільйона українців, які втекли від війни, можуть зіткнутися із серйозними економічними труднощами після підписання мирної угоди.

Проблема полягає в тому, що значна частина економічного зростання в таких країнах, як Польща, Чехія та Угорщина, була забезпечена робочою силою з України. Втрати цих працівників можуть спричинити дефіцит робочої сили, що безпосередньо вплине на ринки праці та інфляційні процеси.

За словами директора Європейського банку реконструкції та розвитку для Центральної та Південно-Східної Європи Шарлотти Руе, повернення значної частини українських мігрантів додому погіршить демографічну ситуацію в цих країнах, які вже стикаються з низьким рівнем безробіття.

"Демографія - це ризик, і він погіршиться після завершення війни в Україні, тому що частина цих українців повернеться додому", - зазначив Руе.

"За оцінками Райффайзен Банк Інтернешнл, економічне зростання в Центральній та Східній Європі минулого року склало 2,2%, що швидше,
ніж прогнозовані 0,8% у єврозоні", – йдеться у публікації.

За даними Євростату, із 4,3 мільйона людей, які втекли з України до ЄС до грудня 2023 року, 22% перебували у Польщі та приблизно 9% у Чехії.

"Частина економічного успіху в багатьох країнах пов'язана з українцями, які переїхали туди протягом останніх двох років", – зазначає голова напряму Австрії та Центральної та Східної Європи у компанії J. Safra Sarasin Крістіан Петтер.

Наголошується, що рівень безробіття в Польщі знаходиться на найнижчому рівні за весь час, що змусило роботодавців підвищити заробітну плату минулого року до 10%. А уряд Чехії прогнозує нестачу робочої сили найближчим часом, що може відбуватися і в інших країнах регіону.

Читайте також на порталі "Коментарі" – скільки потрібно заробляти в Україні, щоби біженці повернулися додому.