Земля і авто за копійки та салон краси у 5-зірковому готелі – як живе начальник Львівської обласної митниці Андрій Кузнік
Начальник Львівської обласної митниці Андрій Кузнік подає недостовірні відомості до декларації про майно своєї сім'ї
В умовах війни корупція в Україні не тільки процвітає, а й стає особливо цинічною, оскільки учасники корупційних схем використовують військові обставини для того, щоб набивати собі кишені. І однією з найпопулярніших схем для цього, як писали "Коментарі" , став псевдоімпорт зброї для ЗСУ, наприклад, БПЛА. Нещодавно зареєстровані фірми закуповують для потреб армії сотні та тисячі БПЛА, але лише на папері.
Так, створена у 2023-му році ТОВ "Сенфіджо інд" звітувала про доход за 2024 рік майже в 90 млн грн. від продажу різних товарів. Насправді підприємство нібито завозить та продає дрони, але під виглядом їх закупівлі просто виводить гроші за кордон. І таких схем на західному кордоні країни є чимало. Зрозуміло, що вони не можуть існувати без прикриття на найвищому рівні місцевих митниць, і одним із них може бути голова Львівської обласної митниці Андрій Кузнік.
Із СБУ – до митниці: офіційна біографія Андрія Кузніка
Увагу ЗМІ Андрій Кузнік вперше привернув у 2021-му році у зв'язку із рядовою подією – він став начальником Рівненської митниці, перейшовши туди з аналогічної посади на Івано-Франківщині.
На той момент 35-річний Кузнік, який народився у Києві, здобув освіту юриста, служив у СБУ на оперативних та керівних посадах. Має також фінансову освіту, яку здобув у Київському національному університеті імені Т.Г. Шевченка за спеціальністю "Фінанси, банківська справа та страхування". Ймовірно, передбачалося, що такий освічений співробітник із досвідом роботи у СБУ покращить ситуацію на митниці.
Судячи з усього, керівництво Митної служби України вирішило, що зі своєю роботою Андрій Кузнік впорався до весни 2023 року і в березні він став т.в.о. керівника вже Львівської митниці.
Під час свого досить частого спілкування з місцевими ЗМІ Андрій Кузник постійно наполягав на своєму бажанні спростувати стереотип, що "митник – це завжди хабарник". Однак якщо він намагався зробити це своїм особистим прикладом, то це виходить у нього явно погано.
Lexus у 16 разів дешевше за ринок і 70 тисяч доларів з нізвідки – дива декларації Андрія Кузніка
Декларація про доходи за 2024 рік Андрія Кузніка на перший погляд не справляє особливого враження, у нього навіть немає власного житла – лише службові квартира та кімната, і право проживання ще в одній квартирі. У дружини Антоніни – нежитлове приміщення та 6 земельних ділянок, але варто придивитися до цих показників і все стає дуже дивним.
Так, службова кімната площею 32 "квадрати", право користування якої має дружина Антоніна Кузнік, належить Управлінню Нацполіції Києва, при тому, що з 2021 року дружина митника є приватним підприємцем.
Зазначені грошові оцінки її земельних ділянок дивують, наприклад, 8779 квадратних метрів у селі Горбове Чернігівської області, оцінені у 6156 гривень – 75 копійок за "квадрат". Інша ділянка – у тому ж селі, але площею 20 052 квадрати, коштують уже 38 582 гривні, тобто по 1,9 гривні за квадратний метр. Зауважимо, що навесні середня вартість 1 га сільськогосподарської землі в Україні на аукціонах перевищила 50 тисяч гривень, тобто 5 гривень за "квадрат".
Але найдивнішим в оцінці вартості майна Андрія Кузніка є Lexus GX460 2010 року випуску, що належить також Антоніні Кузнік. У декларації його вартість оцінили у 50 000 гривень при купівлі 2024 року. Як легко переконатися на сайтах продажу авто, вартість цієї моделі сьогодні становить не менше 20 тисяч доларів, тобто у 16 разів дорожче.
Ймовірно, головний митник Львівщини просто не хоче відповідати на запитання, звідки має гроші на такі покупки. Хоча, куди цікавіше питання походження у нього 81 500 доларів США, які він вказав у своїй декларації за 2020 рік. Цікаві й 400 тисяч гривень готівкою у його дружини того року, коли її дохід становив 4283 гривні від Головного сервісного центру МВС.
Втім, того ж 2020-го Андрій Кузнік отримав подарунок у 600 тисяч гривень від Дмитра Кузніка і, судячи з збігу по-батькові, йдеться про його рідного брата. Зауважимо, що останній, ймовірно, фігурував у розслідуваннях ЗМІ у 2015-му році, пов'язаному з "Укренерго": за версією журналістів, ТОВ "Хорос", директором якого був Дмитро Кузнік, перемагав на тендерах держпідприємства та виводив гроші за кордон.
У Топ-7 кланів львівських митників, завдяки дружині та мамі
Але повернемося знову до Андрія Кузніка, а краще до його дружини Антонини, яка у 2021 році пішла з МВС, зберігши, щоправда, чомусь право користування службовою кімнатою, і відкрила власний ФОП із правом діяльності в охороні здоров'я. Насправді, за даними ТСН, дружина головного митника Львівської області відкрила косметологічну студію "SchastlyvaЯ" у Львові.
Судячи зі сторінки студії, розташована вона за адресою вулиця Грабовського, 11, де у Львові розташований п'ятизірковий готель Citadel Inn. Тобто Антоніна Кузнік орендує приміщення у готелі, розташованому у центрі Львова. Яку суму їй коштує оренда – невідомо, але вартість 26 номерів готелю коливається від 2480 до 5035 гривень за ніч. Але зважаючи на те, що доходи Антоніни Кузник зросли з 951 тис. грн. 2023-го до 4 млн. 43 тис. грн. 2024-го, вона може собі це дозволити.
Як наголошували у своєму розслідуванні журналісти ТСН, Андрій Кузнік є головою одного із 7 львівських кланів митників, який своє майно переписує на матір та дружину.
Так, мама Вікторія Кузнік теж колись працювала на митниці, а нині пенсіонерка і має 4 квартири у столиці та три земельні ділянки під Києвом. Одна із них на 11 соток у котеджному містечку преміум-класу "Канадське село". Серед соснового лісу та заплави річки Ірпінь. Подібні ділянки можна знайти на сайтах продажу нерухомості за ціною від 50 до 80 тисяч доларів.
Є ще одна ділянка матері Андрія Кузніка прямо посеред лісу. Вона розташована з іншого боку Київської області. Ділянка в два з половиною рази більша за попередню (площею 28 соток) і, незважаючи на види, значно дешевша — в середньому по тисячі доларів за одну.
На Антоніну Кузнік записано дві земельні ділянки у самому серці Карпат, у селі Яблуниця поблизу Буковеля. Придбано їх вже після повномасштабного вторгнення офіційно по 914 гривень за сотку (всього 35 соток), але справжні ціни на цю землю стартують у середньому від 2,5 тис. грн. доларів за ту саму сотку.
Як повідомляли "Коментарі", масштаб контрабанди в Україну вражає, і явно не обходиться без заступництва на митниці, без чого неможлива контрабанда годинників та ювелірних виробів вартістю від 1 млн грн. за штуку.