Як виглядала людина, яка жила на території України 10 тисяч років тому: реконструкція обличчя
Як виглядали люди тисячі років тому, чи були вони схожі на нас. Експерти з реконструкції облич відтворили лице древнього жителя України.
Територію України десятки тисяч років заселяли різні люди, етноси та племена. Однією з таких груп була Дніпро-донецька культура, яка виокремилась близько 8-6 тисячоліття до нашої ери і проіснувала на території України близько двох тисяч років. Фахівці з Ancestral Whispers використала дані українських науковців та відтворила лице людини неолітичної культури, яка жила на території України.
Портал "Коментарі" запитав Ancestral Whispers, як їм вдалось відтворити обличчя людини, яка жила на території України понад 10 тис. років тому. За словами дослідників у своїй роботі вони використали праці кандидатки історичних наук Інни Потєхіної, яка описала характеристики черепа з могильника у селищі Вовніги, Дніпропетровської області. Команда дослідників використала метод Герасимова, який дозволяє на основі кісток та знань про анатомію реконструювати обличчя людини.
Дослідники використали наукові джерела та з’ясували приблизний колір шкіри, очей та волосся, які є характерними для регіонів України у відповідний історичний період.
Переглянути результат реконструкції мисливця-збирача, який жив 10 тис. років тому на території України можна нижче:
Реконструкція черепа представника Дніпро-донецької культури, який було знайдено у могильнику у селищі Вовніги, Дніпропетровської області. Ancestral Whispers
Як зазначають реконструктори з Ancestral Whispers велика щелепа була характерна для представників Дніпро-донецької культури.
Однак, на скільки вдала може бути реконструкція та що відомо про Дніпро-донецьку культуру розповів директор Центру охорони та досліджень пам'яток археології В’ячеслав Шерстюк.
За словами археолога Дніпро-донецька культура є найбільшою за територією археологічною культурою України нової кам'яної доби, яка має кілька особливостей, які її відрізняють від інших культур.
Український археолог зазначив, що попри те, що представники Дніпро-донецької культури були автохтонними мешканцями України, вони не є предками українців, так само як і трипільці та інші племена того часу.
На Дніпро-донецькій культурі утворилося кілька груп етносів. Вони вважаються ядрами на основі яких сформувалася індоєвропейська мовна спільнота.
Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що науковці з черепа відтворили обличчя чоловіка, який жив 35 тис. років тому.
Також "Коментарі" писали про те, як насправді виглядала Жанна д’Арк.