Як правильно скласти резюме, щоб отримати роботу: що писати в резюме
Ми зібрали поради, як правильно скласти резюме і як уникнути основних помилок під час його написання
Правильно складене резюме – одна з головних умов успішного працевлаштування. За допомогою резюме ви можете зацікавити роботодавця своїми професійними навичками та отримати запрошення на співбесіду. "Коментарі" зібрали поради, що варто написати в резюме і якою має бути його структура, яких помилок при складанні резюме варто уникати та як написати хороше резюме без досвіду роботи.
Структура резюме
Щоб написати хороше резюме, потрібно зосередитись на головних фактах, які характеризують вас як фахівця. Структура вашого резюме може виглядати так:
1. ПІБ, контактні дані. Фотографія та дата народження - за бажанням.
2. Посада, на яку ви розраховуєте. Можна вказати бажаний рівень заробітної плати.
3. Освіта та професійна підготовка. Окрім навчальних закладів можна вказати курси та тренінги.
4. Досвід роботи.
5. Додаткова інформація: володіння ПК, якими програмами вмієте користуватись, знання мов, ділові якості тощо.
6. Якщо ви маєте рекомендації, можна вказати дані тих, хто вас рекомендує. Можна написати в резюме, що ви можете надати рекомендації на запит.
Що писати в резюме
Що варто вказати в резюме, щоб воно допомогло вам в успішному працевлаштуванні:
1. Вкажіть посаду, на яку претендуєте. Також можна написати бажану зарплату на цій посаді. Чим конкретніше ви вкажете бажану посаду, тим краще. Наприклад, "Вчитель української мови та літератури", "Перекладач з польської мови", "Контент-менеджер".
2. Вкажіть контактні дані: ПІБ, номер телефону, адресу електронної пошти. Не варто вказувати вашу адресу, але вказати місто вашого проживання не завадить. Свою фотографію вставляти не обов'язково, але бажано.
3. Опишіть свій досвід роботи якомога докладніше. Вкажіть, які обов'язки ви виконували на попередній роботі, опишіть ваші досягнення. Якщо ви працювали зовсім не за тією спеціальністю, за якою ви хочете влаштуватись на роботу, вказувати таку інформацію не обов'язково. Найчастіше роботодавців цікавлять лише 3-5 місць, де ви раніше працювали. Максимально опишіть усе, що вмієте робити професійно. Опис має бути саме про ваші професійні навички, а не про особисті якості.
4. Напишіть про освіту. Це дозволить роботодавцю зрозуміти, які знання ви можете мати. Також вкажіть курси, тренінги та семінари, які ви пройшли за своєю спеціальністю. Таким чином ви покажете, що ви постійно розвиваєтесь як фахівець.
5. Додаткова інформація допоможе зробити ваше резюме ще більш вдалим. Напишіть про навички роботи з комп'ютером та комп'ютерними програмами, вкажіть усі мови, якими ви володієте, які корисні навички маєте, опишіть ваші хороші особисті якості. Ця інформація допоможе виділити вас серед конкурентів.
6. Додайте письмові рекомендації або контакти людей, які можуть порекомендувати вас як фахівця (якщо ця інформація не є конфіденційною).
Основні помилки при написанні резюме
Ці помилки, допущені під час створення резюме, можуть стати причиною, чому вас не покличуть на співбесіду:
1. У резюме допущено багато граматичних, орфографічних та лексичних помилок. Резюме має бути складено ідеально з погляду правопису, щоб ви справили хороше враження.
2. Дуже довге резюме. Не варто розтягувати текст і намагатися написати якомога більше інформації. Резюме має складатися із 1-2 сторінок.
3. Резюме важко прочитати. Використовуйте не надто дрібний і не надто великий шрифт, залишайте достатню відстань між словами та рядками.
4. У резюме багато загальних фраз та кліше. У резюме варто зосередитися на фактах, які вказують на те, що ви хороший співробітник. Не пишіть прямим текстом, що ви професіонал своєї справи, покажіть це у цифрах, відсотках, статистиці.
Як правильно скласти резюме без досвіду роботи
Навіть якщо у вас немає досвіду роботи, ваше резюме має бути правильно структурованим і мати професійний вигляд. Використовуйте стандартну структуру резюме, пропускаючи пункти, за якими вам нема чого написати.
Можна використовувати готові шаблони резюме, редагуючи їх під власний досвід. Це полегшить завдання, а дизайн резюме виглядатиме професійно.
Додайте в резюме блок "Про себе", де варто написати про себе кілька речень, які характеризують вас як потенційно хорошого працівника.
Опишіть свої навички та те, як ви застосовували їх на практиці. Можна написати про проекти, які ви виконували для навчання або просто для себе. Також вкажіть місця, де ви, наприклад, проходили практику для університету та отримали корисний досвід.