Вітдтепер повії можуть офіційно брати відпустку, йти в декрет і на пенсію

Бельгія стала першою країною, де секс-працівники отримали офіційні трудові права

У Бельгії вперше в історії секс-працівники отримали офіційний статус: тепер вони можуть укладати трудові договори, отримувати соціальні виплати та користуватися всіма правами, які мають інші працівники. Закон, ухвалений у травні, набув чинності, закріплюючи за країною статус новатора у сфері соціального захисту. Це стало можливим завдяки декриміналізації секс-бізнесу, яка розпочалася ще у 2022 році

Закон надає секс-працівникам право на безпечну роботу та соціальні гарантії. Тепер вони мають доступ до медичного страхування, оплачуваних відпусток, допомоги через вагітність і пологи, а також до пенсій і виплат по безробіттю.

Крім того, працівники отримують право відмовитися від небажаних дій чи клієнтів без ризику звільнення. Роботодавців зобов'язали створити безпечні умови: у місцях роботи мають бути тривожні кнопки, душові кабіни, чиста білизна і презервативи.

Ці новації спрямовані на те, щоб зробити роботу секс-працівників максимально прозорою, безпечною та гідною.

Реформа викликала позитивний резонанс серед правозахисних організацій і профспілок секс-працівників. Вони вважають, що це важливий крок до легалізації їхньої діяльності як повноцінної роботи.

Однак не обійшлося і без критики. Деякі феміністичні групи побоюються, що новий закон може сприяти посиленню сексистського насильства і експлуатації. Зокрема, Рада франкомовних жінок Бельгії наголошує, що це створює ризик для молодих жінок і жертв торгівлі людьми.

Раніше “Коментарі” писали, що троє жінок отримали чотири роки позбавлення волі за організацію борделю в Києві. Підозрювані свою провину заперечують, заявляючи, що поліцейські вдалися до "помсти" через відмову працювати на них. Відповідне рішення оголосив Дніпровський районний суд міста Києва.