Понад 80% безробітних в Україні – жінки: держава запускає нову кампанію працевлаштування
В Україні стартує друга хвиля інформаційної кампанії «Звісно, зможеш!», яка має допомогти жінкам знайти роботу, опанувати нову професію або розпочати власну справу.
В Україні запускають нову хвилю інформаційної кампанії "Звісно, зможеш!", метою якої є залучення жінок до ринку праці та розширення їхніх можливостей у різних сферах економіки.
Про це повідомляє Міністерство економіки, довкілля та сільського господарства, передають "Коментарі".
Кампанію реалізує ООН Жінки в Україні у партнерстві з міністерством. Її головна мета – показати жінкам нові можливості для працевлаштування, навчання та професійного розвитку.
Особливу увагу приділяють тому, що жінки становлять понад 80% зареєстрованих безробітних в Україні, що робить проблему гендерного дисбалансу на ринку праці однією з найактуальніших.
Війна посилила бар’єри для працевлаштування
У Міністерстві економіки зазначають, що повномасштабна війна значно ускладнила ситуацію з працевлаштуванням жінок.
За даними Швидкої оцінки завданої шкоди та потреб (RDNA5), гендерний розрив в оплаті праці, який до 2022 року поступово скорочувався, після початку повномасштабного вторгнення знову почав зростати.
Окрім цього, серед молодих людей віком 15–29 років кожен п’ятий не працює, не навчається і не проходить професійного навчання, і приблизно 70% цієї групи становлять саме жінки.
Нова платформа для пошуку можливостей
У межах кампанії працює спеціальна платформа youcan.com.ua, де зібрані програми підтримки, навчання та працевлаштування для жінок.
На сайті можна знайти:
– можливості професійного навчання
– програми перекваліфікації
– гранти для відкриття власної справи
– вакансії та кар’єрні консультації
Платформа пропонує жінкам індивідуальний маршрут розвитку, враховуючи їхню освіту, досвід та життєві обставини.
Жінки освоюють нові професії
У межах державних та міжнародних програм дедалі більше українок починають працювати у сферах, які раніше вважалися переважно чоловічими.
Зокрема, жінки сьогодні стають:
– демінерками
– водійками автобусів
– операторками важкої техніки
– енергетиками
– операторками промислових верстатів
Ринок праці гостро потребує нових спеціалістів, тому розширення можливостей для жінок є важливим для відновлення економіки.
Що кажуть у Мінекономіки
Заступниця міністра економіки, довкілля та сільського господарства Дарія Марчак наголосила, що ширше залучення жінок до економіки є необхідною умовою стабільності країни.
За словами Марчак, держава прагне забезпечити жінкам доступ до якісного перенавчання, гідної роботи та можливостей професійної реалізації.
Хто підтримує кампанію
Інформаційну кампанію "Звісно, зможеш!" реалізує ООН Жінки у партнерстві з українським урядом.
Фінансову підтримку проєкту надають уряди:
– Данії
– Канади
– Хорватії
– Швеції
Перший етап кампанії у 2024–2025 роках був зосереджений на проблемі гендерного розриву в оплаті праці. Нова хвиля має допомогти жінкам реально знайти роботу або здобути нову професію.
Читайте також в "Коментарях", що більшість українців виступають проти участі у виборах для тих, хто незаконно виїхав за кордон.